אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ורייזון רוכשת את המתחרה של Zoom בחצי מיליארד דולר צילום: צילום מסך bluejeans.com

דיווח: ורייזון רוכשת את המתחרה של Zoom בחצי מיליארד דולר

ספקית הסלולר האמריקאית ניהלה מו"מ לרכישת החברה בשנה האחרונה, כאשר הזינוק החד בשימוש באפליקציות לשיחות ועידה בעקבות משבר הקורונה הוביל לסגירתו המהירה. בלו ג'ינס גייסה כ-175 מיליון דולר מאז הוקמה ב-2009, בין היתר מהקרנות באטרי ונצ'רס ואקסל פרטנרס, ומציעה שירות ייעודי לעסקים

16.04.2020, 19:16 | רפאל קאהאן
ורייזון רוכשת את Blue Jeans Network, המתחרה הגדולה ביותר של Zoom, תמורת קצת פחות מ-500 מיליון דולר. על פי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל מהיום (ה'), המו''מ מתנהל כבר כמעט שנה, אך הזינוק החד בשימוש באפליקציות שיחות ועידה לעבודה מרחוק בעקבות התפשטות הקורונה, הביא לסגירתו המהירה. בלו ג'ינס גייסה כ-175 מיליון דולר מאז הוקמה ב-2009, בין היתר מהקרנות באטרי ונצ'רס ואקסל פרטנרס.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: צילום מסך bluejeans.com צילום: צילום מסך bluejeans.com  , צילום: צילום מסך bluejeans.com

בניגוד ל-Zoom, בלו ג'ינס אינה מציעה שימוש חינם בשירותיה; היא כן מציעה חיבור מוצפן ומאובטח, משהו שבזום טרם הצליחו להוסיף. עם זאת, מייסד זום אמר שהחיבור המוצפן יתווסף לשירותיה בעתיד הקרוב, וזאת בהמשך לסדרת החשיפות על פרצות אבטחה ופרטיות שהתגלו באפליקציה שלה.

בלו ג'ינס מציעה שירות ייעודי לעסקים, בדומה ל-Webex של סיסקו למשל. היא גם מאפשרת לשלב את השירות בפלטפורמת Teams של מיקרוסופט, הזינוק בשימוש ב-Teams בחודשים האחרונים כנראה השביח את ערכה של בלו ג'ינס מהבחינה הזו. האפליקציה תשתלב באסטרטגיית העבודה מרחוק של ורייזון, שמעוניינת להרחיב את היצע השירותים העסקיים שלה.

ספקית הסלולר האמריקאית גם נמצאת לקראת השקת רשת הדור ה-5 שלה באופן נרחב בשנים הקרובות, והוספה של שירותים שינצלו את היכולות שלה יסייע לה בכך. בין השירותים שוורייזון רוצה להציע בעתיד ניתן למנות: רפואה מרחוק, למידה מרחוק והכשרה מקצועית, כך לדברי תמי ארווין, מנהלת החטיבה העסקית של ורייזון.

לבלו ג'ינס יש כיום כ-15 אלף לקוחות עסקיים, ביניהם פייסבוק, לינקדין, Zillow ואינטואיט. החברה נמצאת בבעלות פרטית אך בעבר דיווחה על רווחיות. "בעבר עובדים התביישו להשתמש במצלמה. בנוסף היתה הנחה שעובדים מרחוק פחות יעילים, אך כל זה השתנה כעת", אמר קריש ראמקרישנאן, מייסד ויו''ר החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות