אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשק ייפתח באופן מדורג - בכפוף למגבלות שייקבעו עד צאת השבת צילום: יונתן זינדל/פלאש90

משבר הקורונה

המשק ייפתח באופן מדורג - בכפוף למגבלות שייקבעו עד צאת השבת

לפי הודעת לשכת רה"מ, מדובר בפתיחה מוגבלת של עסקים "באופן מבוקר ומדוד". משרד האוצר יגבש תוכנית פיילוט עבור מספר ענפי מסחר אשר יוכלו לפתוח בכפוף להנחיות משרד הבריאות. קניונים, שווקים ועסקים הכוללים טיפול במגע לא ייפתחו בשלב זה, כמו גם גנים ובתי ספר. הערכה: המהלך יחל ביום ראשון או שני

16.04.2020, 23:52 | עמרי מילמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הלילה (ה') כי קיבל את עקרונות הצעת המועצה לביטחון לאומי שגובשה בסיוע צוות מומחים בראשות פרופ' אלי וקסמן, שלטענתו איזנה בין הצעות ודרישות משרדי הבריאות, האוצר, הכלכלה והביטחון.

קראו עוד בכלכליסט

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי

לפי ההצעה, פתיחת המשק תתרחש בצורה מדורגת ותכלול פתיחה מוגבלת של עסקים "באופן מבוקר ומדוד", כאשר משרד האוצר יגבש תוכנית פיילוט עבור מספר ענפי מסחר שיוכלו לחזור לפעילות בכפוף להנחיות משרד הבריאות. קניונים, שווקים ועסקים הכוללים טיפול במגע לא ייפתחו בשלב זה. נראה כי השאלה כיצד תבוצע בפועל אסטרטגיית היציאה נותרה ברובה לא ברורה, למרות הדיון הממושך.

הממשלה החליטה כי יוגדר "תו סגול" שיכלול קריטריונים לפתיחת עסקים בהתאם לסקטורים שיוגדרו. בנוגע למערכת החינוך נקבע, כי גנים ובתי ספר לא ייפתחו בשלב זה - אולם יתאפשר חינוך מיוחד יחידני.

עוד הוחלט, כי ניתן יהיה לצאת לפעילות ספורטיבית של עד שני אנשים קבועים ועד לטווח 500 מטר מהבית.

במהלך 48 השעות הקרובות אמורים צוותי האוצר והבריאות לגבש הצעה ולמפות את הענפים שישתתפו בפיילוט, וגביהם יגובשו נהלים מפורטים לתפעול העסקים - כך שייתכנו שינויים בנוגע למתווה המסתמן. ההצעה המפורטת תאושר בממשלה במוצאי שבת. גורמים בממשלה מעריכים כי כניסתם לפועל של ההחלטות החדשות תתרחש ביום ראשון או שני, בהתאם לשעה בה יאושר המתווה בממשלה במוצאי שבת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות