אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט אישר לקיים את אסיפות הנושים של תיאטרון הבימה בדרך מקוונת צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

בית המשפט אישר לקיים את אסיפות הנושים של תיאטרון הבימה בדרך מקוונת

נשיא המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין אישר לבצע גם את ההצבעות באסיפות הנושים דרך האינטרנט: "מסקנתי מושתתת על מצב החירום שבו נתונה המדינה"

18.04.2020, 17:59 | ליטל דוברוביצקי

באופן תקדימי ולאור מצב החירום בשל התפרצות נגיף הקורונה אישר אתמול (ו') נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב השופט איתן אורנשטיין לקיים את אסיפות הנושים של תיאטרון הבימה, לרבות ההצבעה בהן, בדרך מקוונת. זאת, על מנת שהנושים יוכלו להכריע אם לאשר את הסדר נושים שגיבשו נאמני התאטרון, עו"ד דורית לוי-טילר ורו"ח חן ברדיצ'ב. 

קראו עוד בכלכליסט

השופט קבע כי אין בלשון התקנות "מגבלה שלפיה אין לקיים את האסיפות ולהצביע בהן באופן מקוון". זאת, לעומת "דיון בהתנגדות לאישור ההסדר שלכאורה יש לשמוע אותה במעמד הצדדיים בבית המשפט... משכך, ובהיעדר איסור או מניעה , ניתן לקיים את האסיפות ולהצביע בהן באופן מקוון... מסקנתי זו מושתתת על מצב החירום שבו נתונה המדינה". 

נשיא המחוזי בתל אביב השופט איתן אורנשטיין, צילום: שאול גולן נשיא המחוזי בתל אביב השופט איתן אורנשטיין | צילום: שאול גולן נשיא המחוזי בתל אביב השופט איתן אורנשטיין, צילום: שאול גולן

עוד ציין אורנשטיין כי "מצופה שבבוא הנושים לשקול אם לאשר את ההסדר המוצע אם לאו, ישימו לנגד עיניהם את אפשרות שיקום החברה על פני חלופת הפירוק, ובמיוחד בנסיבות המקרה המיוחד, שכן עסקינן בחברה בעלת מפעל לאומי", קבע.

נאמני הבימה הגישו ערב החג בקשה לזמן את נושי הבימה להצביע על הסדר נושים באופן מקוון, וזאת על רקע מצב החירום השורר בשל התפרצות הקורונה. הנאמנים ציינו כי בלא אישור של ההסדר "נגזר למעשה גורל התיאטרון לפירוק ולסגירה" .

עוד נטען כי "אם יאושר ההסדר יכול והנושים יזכו לדיבידנד של 50% מחובם". עוד טענו הנאמנים כי "אין בהכנסות העצמיות של התיאטרון יחד עם התמיכה הניתנת על ידי המדינה כדי לאפשר התנהלות כספית מאוזנת, שלא לומר רווחית". חובות התיאטרון נאמדים בכ-100 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות