אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק ישראל נתבעת בבית המשפט: הפרה חד צדדית את חוזי השכירות מול תחנות דלק צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

דלק ישראל נתבעת בבית המשפט: הפרה חד צדדית את חוזי השכירות מול תחנות דלק

חברה המשכירה לדלק ישראל מתחם תדלוק הגישה תביעה על ההפרש שמגיעה לה לאחר ההפחתה החד צדדית שביצעה כלפיה דלק. לפסיקת בית משפט שעתידה להינתן בתיק עשויה להיות השלכה על מצבים בהם שוכרים שונים החליטו על הפחתות חד צדדיות לאור משבר הקורונה

19.04.2020, 16:28 | ליטל דוברוביצקי

ההפחתה החד צדדית של דמי השכירות של חברת דלק ישראל לבעלי מתחמי התדלוק בשל משבר הקורונה מגיעה להכרעת בית המשפט. דלק ישראל שפועלת תחת קבוצת דלק הודיעה לאחרונה כי חתכה בכ-70 אחוז את דמי השכירות שמשולמים על ידה לבעלי תחנות הדלק שפועלים מולה. מסתבר כי המהלך הזה לא עבר ללא התנגדות. היום הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה של משכירת תחנת דלק כנגד חברת דלק בטענה כי על האחרונה לשלם לה כ-88 אלף שקל בגין השכירות שהפחיתה על דעת עצמה. לפסיקת בית משפט שעתידה להינתן בתיק עשויה להיות השלכה על מצבים בהם שוכרים שונים החליטו על הפחתות חד צדדיות לאור משבר הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

התביעה הוגשה על ידי חברת דרום גדרה ואחרים באמצעות עו"ד צפורה בליצר בטענה כי התובעים ודלק ישראל חתמו ביולי 2016 על הסכם שכירות על פיו השכירו התובעים לחברת דלק תחנת תדלוק ומשרדים לתקופה של עד סוף יולי 2021. עוד נטען כי על פי ההסכם נקבע כי בשום מקרה לא יקטנו דמי השכירות מסכום של 125 אלף שקל לחודש.

בועז צ בועז צ'צ'יק, מנכ"ל דלק ישראל | צילום: עמית שעל בועז צ

על פי התביעה, ב-22 במרץ הודיעה חברת דלק לתובעים על כוונתה להפחית באופן חד צדדי, ב-70 אחוז, את דמי השכירות המגיעים לתובעים החל מחודש אפריל 2020. על פי התביעה דמי השכירות המגיעים לתובעים לחודש אפריל 2020 הינם לא פחות מסכום של כ-147 אלף שקל. מנגד, טוענת התובעת כי הודיעה לדלק ב-24 במרץ כי היא מתנגדת לכל הפחתה בסכומים המשולמים ומדובר בהפרה יסודית ובוטה של הוראות ההסכם. אולם, על פי התביעה חברת דלק התעלמה מכך והעבירה לתובעים סך של כ-50 אלף שקל בלבד ב-10 באפריל. לטענת התובעת בחודש אפריל הקטינה דלק חד צדדית את הסכום המשולם לתובעים בסכום של כ-88 אלף שקל ומכאן התביעה.

התובעים טוענים כי בכך הפרה דלק חד צדדית את חוזה השכירות. לתביעה צורף כנספח מכתב ששלח לתובעת בועז צ'צ'יק , מנכ"ל דלק ישראל בו נכתב כי "אנו בעיצומו של משבר בריאותי עולמי שלא נראה כדוגמתו בעבר...כולנו נמצאים במשבר המאלץ את מרבית האוכלוסייה להישאר בבתיהם, וכפועל יוצא מכך נפגעה ותמשיך ותיפגע בצורה דרמטית פעילות תחנות הדלק...כחלק ממערך הפעולות המיידיות שבהן נוקטת החברה, הוחלט להפחית החל מה-13 במרץ את גובה דמי השכירות המשולמים לבעלי מתחמי התדלוק ב-70 אחוז. הפחתה זו תימשך על פני 3 חודשים". טרם הוגש כתב הגנה.

מחברת דלק ישראל נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם התקבל במשרדי דלק ישראל. לכשיתקבל כדין – דלק ישראל תלמד אותו ותגיב בהתאם ובערכאות המתאימות. דלק ישראל אינה נוהגת לנהל עסקיה באמצעות אמצעי התקשורת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות