אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון מבטיח: צוותים רפואיים שנמצאים בבידוד יקבלו שכר מלא צילום מסך: Ynet

כחלון מבטיח: צוותים רפואיים שנמצאים בבידוד יקבלו שכר מלא

כך הודיע ח"כ אחמד טיבי בישיבה של ועדת העבודה והבריאות של הכנסת לאחר שיחה עם שר האוצר. ד"ר זאב פלדמן, סגן יו"ר ההסתדרות הרפואית: "אנו עומדים על כך שימי הבידוד בעקבות חשיפה בתפקיד יוכרו כימי עבודה"

20.04.2020, 09:47 | צבי זרחיה

שר האוצר משה כחלון מבטיח להעניק שכר מלא לצוותים רפואיים הנמצאים בבידוד כמו רופאים, אחיות, טכנאים ועוד. כך הודיע הבוקר ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) בישיבה של ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת.

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה דנה במתן פיצוי לעובדי מערכת הבריאות שנמצאים בבידוד, כתוצאה מחשיפתם לקורונה במהלך עבודתם.

טיבי אמר כי טילפן הבוקר אל כחלון, ולדבריו שר האוצר אמר לו שאומנם עדיין הצדדים לא הגיעו לסיכום אבל הוא מחוייב לפצות ב-100% צוות רפואי שנמצא בבידוד. טיבי אמר: "אסור למדינה להיות כפויית טובה כלפי צוות רפואי. אני קורא לכולם להתגייס כדי לתת פתרון לצוות רפואי".

הצוותים הרפואים שנשלחו לבידוד מפסידים , צילום: SHEBA הצוותים הרפואים שנשלחו לבידוד מפסידים | צילום: SHEBA הצוותים הרפואים שנשלחו לבידוד מפסידים , צילום: SHEBA

טיבי הוסיף כי כבר בשבוע שעבר הודיע לו כחלון שהוא מתחייב לפתור את העניין תוך שבוע. "לצערי הרב ההצהרות של השר כחלון הם מצויינות אבל צריכות לחלחל לצוות של האוצר ומצריך להגיע להסכמות. זה הדבר המובן מאליו אבל מתברר שהדברים לא כך", אמר טיבי.

ד"ר זאב פלדמן, סגן יו"ר ההסתדרות הרפואית, אמר: "את חולי הקורונה פוגשים הצוותים הרפואיים ולא פקידי האוצר. אנו נמצאים בסיכון מוגבר והראיה היא שיש צוותים רפואיים שנמצאים באשפוז לאחר שנפגשו עם חולי קורונה. אנו עומדים על כך שימי הבידוד בעקבות חשיפה בתפקיד יוכרו כימי עבודה".

יו"ר הועדה ח"כ עאידא תימא סלימאן (הרשימה המשותפת) קראה אף היא לאוצר להעניק שכר מלא לעובדי צוותי הרפואה שנאלצו להישאר בבידוד. "כולנו מכירים תודה לצוותים הרפואיים ואנו רוצים לדעת איפה עומד המו"מ. אני לא מבינה מדוע צריך להיות מו"מ, מדוע עד עכשיו לא הוצג בפנינו הסכם", אמרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות