אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה תצביע הערב: טקסי יום הזיכרון ללא קהל, סגר כללי ביום העצמאות צילום: צילום מסך

דיווח שוטף

הממשלה תצביע הערב: טקסי יום הזיכרון ללא קהל, סגר כללי ביום העצמאות

משרד הבריאות פרסם נתונים שגויים על הקורונה זה היום השני ברציפות; התפרצות בבית אבות בבני ברק: 13 דיירים ו-7 עובדים נדבקו בקורונה; מספר הנפטרים מקורונה בארץ עלה ל-184; החדשות הטובות: 2,000 עובדים בחל"ת חזרו לעבודה ביומיים האחרונים; משרד הבריאות אישר כי טורניר לסיום ליגת העל בכדורגל ייערך באילת

21.04.2020, 20:50 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

נדבקים מאומתים בישראל:

 

חולים קשה ובינוני:

 

20:45 - מספר הנפטרים מקורונה עלה ל-184

לאחר שמשרד הבריאות פרסם נתונים שגויים על הקורונה (ראו עדכון קודם), הוא תיקן את עצמו. לפי הדיווח העדכני של המשרד, מספר הנפטרים מהנגיף עלה ל-184. מספר החולים בישראל עלה ל-13,942. מספר החולים הקשים עומד לפי שעה על 139, ומספר המונשמים על 113. מספר המאושפזים במצב בינוני עומד על 142, לעומת 224 מאושפזים במצב קל.

(שירות כלכליסט)

20:00 - הממשלה תצביע הערב: טקסי יום הזיכרון ללא קהל, סגר כללי ביום העצמאות

בדיון בנושא מתכונת ימי הזיכרון והעצמאות בצל משבר הקורונה, הוחלט כי בכפוף לאישור הממשלה - ביום הזיכרון לא תתאפשר הגעה לבתי העלמין ולאתרי ההנצחה. עוד הוחלט כי ביום העצמאות יוטל סגר כללי, במתכונת דומה לחג הפסח. הצעת ההחלטה תובא הערב לאישור הממשלה. בדיון בראשותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתפו שרי הביטחון, ביטחון הפנים, בריאות ותרבות, וכן ראש המל"ל, מ"מ המפכ"ל, מנכ"ל משרד הבריאות, היועמ"ש לממשלה ומנכ"ל משרד הביטחון.

(איתמר אייכנר, ynet)

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: צילום מסך ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: צילום מסך ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: צילום מסך

 

18:30 - משרד הבריאות פרסם נתונים שגויים על הקורונה ביום השני ברציפות

 

ביום השני ברציפות, משרד הבריאות פרסם נתונים שגויים אודות מצב הקורונה בישראל. דקות לאחר הצגת המספרים נמסר: "ההודעה שיצאה שגויה, מיד ייצא תיקון". לאחר פרסום הנתונים השגויים, מסר משרד הבריאות: "למשרד יש מערכת BI שמוזנת באופן אוטומטי. לצערנו, מדי פעם נעשות שגיאות באופן שהמערכת מזינה את עצמה ומוציאה פלט מידע. במקביל, נעשית בקרה ידנית שמאמתת את המספרים. אנו מטייבים ומעדכנים את המערכת כך שטעויות אלו לא יישנו".

(אדיר ינקו, ynet)

 

18:15 - כ-2,000 עובדים בחל"ת חזרו לעבודה ביומיים האחרונים

ביממה האחרונה הצטרפו עוד 4,603 דורשי עבודה. 1,998 מבין אלה שנרשמו כדורשי עבודה הנמצאים בחל"ת, דיווחו ביומיים האחרונים לאתר שירות התעסוקה כי חזרו לעבוד. החל מהיום ועד סוף החודש, שירות התעסוקה מעביר דיווחים הכוללים את פרטיהם של 200 אלף בני אדם בכל יום לביטוח לאומי, על מנת שיוכל לשלם לכולם את דמי האבטלה שלהם הם זכאים במועד.

שירות התעסוקה, צילום: באדיבות שירות התעסוקה שירות התעסוקה | צילום: באדיבות שירות התעסוקה שירות התעסוקה, צילום: באדיבות שירות התעסוקה

17:55 - משרד הבריאות אישר: טורניר לסיום ליגת העל ייערך באילת

משרד הבריאות אישר את בקשת שרת התרבות והספורט, מירי רגב, לקיים את סיום עונת הכדורגל בליגת העל בטורניר בעיר אילת. במכתב שכתב המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, הוא הציע את המתווה לקיום האירועים. על פי המתווה, הגעה לעיר לצורך המשחקים "תתבצע על פי הנחיות משרד הבריאות הנכונות לאותה עת. ההגעה תיעשה ברכבים פרטיים בלבד, כאשר כל קבוצה יכולה להגיע בקפסולה של 30 אנשים בלבד".

17:40 - חולה קורונה בן 58 שהיה מונשם כשבועיים - החלים ושוחרר לביתו

בית החולים לניאדו בנתניה הודיע כי חולה קורונה בן 58, שהיה מאושפז במשך חודש במצב קשה ואף הורדם והונשם לאורך 16 ימים - החלים ושוחרר לביתו. עוד נמסר כי הוא לא סבל ממחלות רקע.

 

16:50 - מספר הבדיקות אתמול - יותר מ-12 אלף

משרד הבריאות הודיע כי אתמול נערכו 12,281 בדיקות לגילוי נגיף הקורונה. עוד נמסר כי ביום ראשון האחרון בוצעו 9,419 בדיקות, ויום קודם לכן - 10,012 בדיקות. יש לציין כי היעד שהציב לעצמו המשרד הוא 10,000 בדיקות ביום.

(שירות כלכליסט) 

ביצוע בדיקה לגילוי קורונה, צילום: גטי אימג ביצוע בדיקה לגילוי קורונה | צילום: גטי אימג'ס ביצוע בדיקה לגילוי קורונה, צילום: גטי אימג

14:10 - התפרצות בבית אבות בבני ברק: 13 דיירים ו-7 עובדים נדבקו בקורונה

 

13 דיירים ושבעה עובדים מבית האבות שלמה המלך בבני ברק נמצאו חיוביים לבדיקות הנגיף קורונה בבדיקות שנערכו במקום ביום ראשון. כל הדיירים החולים פונו למרכז גריאטרי בנס ציונה.

  

מדובר בהתפרצות החמישית בבתי אבות בעיר שעליה הוטלו עד לפני כמה ימים מגבלות כניסה ויציאה בעקבות התפשטות הנגיף. קודם לכן התפרץ הנגיף בבתי האבות ויז'ניץ, גני מרגוע, הדסים ועטרת אבות.

כל 160 דיירי בית האבות שלמה המלך נמצאים בבידוד מאז חג פורים. במקביל, קומה שלמה במוסד נמצאת בבידוד מאז נודעו תוצאות הבדיקות. בבית האבות סיפרו היום כי מאז פורים אין כניסה של מבקרים למקום.

בן משפחה של אחת הדיירים סיפר כי הקרובים עודכנו אתמול על ההתפרצות. "האחות האחראית עדכנה אותנו בטלפון. יש קצת הלם איך זה קרה כי מאז אמצע חודש מרץ לא נתנו לבני משפחה לבקר כדי לשמור על הדיירים. (איתי בלומנטל, ynet)

13:09 - אל על תפעיל 150 טיסות עם ציוד רפואי מסין לאיטליה

אל על חתמה על עסקה עם ענקית הלוגיסטיקה הגלובלית KUEHNE+NAGEL, להפעלת כ-150 טיסות מטען מסין לאיטליה דרך ישראל. המטוסים יכילו ציוד למלחמה בקורונה. בימים הקרובים אל על מטענים תתחיל להפעיל 2 טיסות יומיות מסין דרך ישראל לאיטליה, ובסך הכל צפויה להפעיל כ-150 טיסות מטען עד אוקטובר.טיסות המטען של אל על בחזור מאיטליה יעברו דרך אנגליה, צרפת, גרמניה, הולנד ושוויץ בדרך לנתב"ג בישראל. לצורך העסקה, אל על הסבה שני מטוסי נוסעים לפעילות מטען ללא מושבים, בעיקר להבאת ציוד למלחמה בקורונה. בנוסף, אל על מטיסה מטען במטוסי הדרימליינר. (נווית זומר)

12:55 - עיריית תל אביב קיימה ישיבת "היום שאחרי" עם מפעילי הקורקינטים

עיריית תל אביב קיימה מפגשים מקוונים עם החברות המפעילות את הקורקינטים החשמליים כדי לבדוק את מוכנותן לקראת סיום הקורונה, כך נודע ל"כלכליסט". כיום פעילות רוב המפעילות צומצמה באופן ניכר, אך בעיריה מתכננים עם תום המשבר להוסיף מקומות עגינה לקורקינטים. בימים אלה עיריית תל אביב אינה מבצעת אכיפה נגד משתמשי הקורקינט השיתופי וגם צימצמה למינימום את מדיניות הקנסות וההחרמות. יוחאי עבדי, מנכ"ל WIND ישראל, "כיום הירידה היא בהיקף של 80%. עם זאת אנו מעניקים שירותים לצוותים רפואיים שמקבלים שימוש חינם. לכן הרישומים שלנו מראים כיום כמות מפתיעה של נסיעות קורקינטים לבית החולים איכילוב". (תומר הדר)

11:20 - בצעד חריג: חולה קורונה שהלך לעבודתו אושפז בכפייה

תושב רהט כבן 30 שחלה בקורונה והיה אמור לשהות בבידוד ביתי אושפז הלילה (בין שני לשלישי) בכפייה לאחר שסירב להתפנות באופן עצמאי למלונית. בנוסף נרשם לו דו"ח של 5,000 שקל.

שוטרים ייעודיים של התחנה המקומית לבדיקת מבודדי קורונה, שערכו בדיקה לגבי חולים מאומתים, הגיעו לביתו של החולה ולא מצאו אותו שם.

לשוטרים התברר כי האיש הלך לעבודתו, אולם עם הגעתם למקום החולה נמלט ושב לביתו. בשלב זה חזרו השוטרים לביתו של האיש וביקשו ממנו להתפנות באופן עצמאי למלונית ייעודית לחולי קורונה.

11:20 - חולת קורונה בת 100 נפטרה בבית החולים קפלן

חולת קורונה בת 100 מרחובות נפטרה בבית החולים קפלן בעיר. מבית החולים נמסר כי היא סבלה ממחלות רקע שונות. בתה של הנפטרת נפרדה ממנה תחת מיגון מלא שסופק על ידי צוות בית החולים.

10:46 - בנק ישראל: הקלות לנוטלי משכנתא

בנק ישראל נותן הקלות לנוטלי משכנתאות שהוצאו לחל"ת. מגבלת "שיעור ההחזר על ההכנסה" (העומדת ערב השינוי על 50 אחוזים מהכנסת שני בני הזוג הלווים) עלולה, כך לפי בנק ישראל להוות חסם עבורם לקבלת משכנתא, ובמקרים מסוימים חסם לעמידה בהתחייבויות הקיימות לרכישת הדירה.

לפיכך בהוראת השעה נקבע כעת כי הבנקים רשאים להעמיד לרוכשי הדירות משכנתא בהתבסס על הכנסתם טרם היציאה לחל"ת ובהתקיים מספר תנאים: שהחריגה ממגבלת שיעור ההחזר נובעת מירידה בהכנסת הלווה ערב החל"ת, או ירידה למשרה חלקית של הלווה בשל משבר הקורונה; שלהערכת הבנק הלווה צפוי לחזור לעבודתו בחלוף משבר הקורונה; וששיעור ההחזר מההכנסה של הלווה לאחר היציאה לחל"ת לא עולה על 70%.

8:35 - הפגנות של חרדים בבית שמש נגד תקנות הקורונה

כמאה חרדים מפלגים קיצוניים השתתפו אמש (יום ב') בהפגנות אלימות שנערכו בשלושה מוקדים בבית שמש, במחאה על אכיפת תקנות הקורונה. הפגנה נוספת התקיימה בכיכר השבת בירושלים.

ההפגנות התקיימו במחאה על האיסור לפתוח תלמודי תורה, מקוואות ובתי כנסת בעקבות הנחיות משרד הבריאות, ולאחר מעצר שני חשודים בהפרת ההנחיות. אחד מהם חשוד שירק על שוטר באחת הפשיטות של המשטרה בבית שמש לפני כשבועיים. המפגינים בבית שמש שרפו פחי אשפה ותקפו נהג רכב שעבר ליד אחד מוקדי המחאה. לא נמסר אם הוא הזדקק לטיפול רפואי. (ynet)

שכונה בבית שמש (למצולם אין קשר לנושא הכתבה), צילום: אוראל כהן שכונה בבית שמש (למצולם אין קשר לנושא הכתבה) | צילום: אוראל כהן שכונה בבית שמש (למצולם אין קשר לנושא הכתבה), צילום: אוראל כהן

8:29 - מספר המתים מקורנה בארץ עלה ל-181

מניין המתים מקורונה בישראל עלה ל-181, לעומת 177 אתמול. מספר החולים בישראל עלה ל-13,883, עלייה של 170 לעומת אתמול. כמו כן, נמשכת מגמת הירידה במספר החולים במצב קשה והמונשמים. נכון להבוקר, ישנם 142 חולים במצב קשה, לעומת 149 אתמול, ו-113 מונשמים - לעומת 119 אתמול. 

גרף המתים:

חולת קורונה בת 57 נפטרה בבית החולים הדסה שבירושלים. לפי בית החולים, היא סבלה ממחלות רקע מורכבות וכרונויות והייתה מונשמת ומורדת ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי. צוות בית החולים ליווה את קרוב משפחתה, שנכנס בלבוש ממוגן כדי להיפרד ממנה.

גבר בן 48 נפטר ממחלת הקורונה בבית החולים איכילוב שבתל אביב. מבית החולים נמסר כי החולה לא סבל ממחלות רקע. (ynet)

 

התפלגות תמותה לפי גילאים: 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות