אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ הורה למדינה להסביר מדוע על מעסיקים לשלם מכיסם על ימי הבידוד של עובדיהם צילום: גדי קבלו

בג"ץ הורה למדינה להסביר מדוע על מעסיקים לשלם מכיסם על ימי הבידוד של עובדיהם

בהמשך לבקשת המדינה לדחיית העתירות שביקשה להורות על ביטול חובה זו של המעסיקים, בג"ץ הוציא אתמול בערב צו על תנאי. המדינה נדרשת להגיב עד ה-5 במאי

21.04.2020, 11:38 | ליטל דוברוביצקי

בג"ץ הוציא אתמול בערב צו על תנאי, במסגרתו על המדינה להסביר מדוע לא ייקבע כי הימצאות בבידוד של עובד כתוצאה מנגיף הקורונה אינו מהווה מחלה ולכן אין בה לבדה כדי להקים לעובד זכות לקבלת דמי מחלה ממעסיקו. המדינה נדרשה להגיב עד ה-5 במאי. בכך נעתר בג"ץ לשתי העתירות שהוגשו בעניין.

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה ביקשה המדינה לדחות את העתירה לבג"ץ, שביקשה להורות על ביטול חובתם של מעסיקים לשלם מכיסם עבור ימי הבידוד בהם מחויבים לשהות עובדיהם. המדינה טענה כי הגדרת חולה לפי חוק דמי מחלה מאפשרת בנקל להכיר במי ששוהים בבידוד כחולים.

נתניהו נתניהו נתניהו

עתירה אחת כנגד המדינה הוגשה במרץ על ידי "סל שרותי סיעוד" שהינה שותפות העוסקת במתן שירותי סיעוד ושירותי רפואה. האחרונה פנתה עם פרוץ משבר הקורונה בעתירה לבג"ץ כנגד מדינת ישראל, יחד עם התאחדות המלאכה והתעשייה וארגון חברות הניקיון, במטרה לבטל את חובתם של מעסיקים לשלם מכיסם עבור ימי הבידוד בהם מחויבים לשהות עובדיהם בשל הנחיות המדינה עקב הקורונה.

עתירה דומה הוגשה גם על ידי התאחדות התעשיניים ועוד המיוצגים על ידי עוה"ד רחל הררי ליפשיץ, איה רייך מינא ונטליה זרון.

עו"ד אביתר קנולר משרד א. קנולר ועו"ד ענבר אפק-נכט ממשרד meilaw, צילום: אוראל כהן, : רוני כנעני עו"ד אביתר קנולר משרד א. קנולר ועו"ד ענבר אפק-נכט ממשרד meilaw | צילום: אוראל כהן, : רוני כנעני עו"ד אביתר קנולר משרד א. קנולר ועו"ד ענבר אפק-נכט ממשרד meilaw, צילום: אוראל כהן, : רוני כנעני

במקביל, נתבקשה המדינה לשאת בעלות זו. במסגרת העתירה טענה העותרת באמצעות עו"ד אביתר קנולר ממשרד א. קנולר ושות' ועו"ד ענבר אפק-נכט ממשרד MEL LAW, כי מטרת העתירה הינה לעשות צדק עם מעסיקים ועובדים כאחד, בעקר במגזר הפרטי, מקום שההנחיה הנ"ל הוצאה בחוסר סמכות לטענת העותרת ולכן דינה בטלות".

נשיא התאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר מסר כי: "התאחדות התעשיינים רואה בהטלת החובה לתשלום על המעסיק כצעד שגוי, שמשית עלויות גבוהות מאוד ופוגע בציבור העובדים. בידוד אינו מחלה. לראייה רק שבריר אחוז מהמבודדים, חלו בקורונה. העובד נפגע, כיוון שלא לכל העובדים יש יתרת ימי מחלה גבוהה וכיוון שיש כאלו שנדרשו וידרשו ביותר מבידוד אחד, התוצאה היא שהם יוותרו ללא כל ימי מחלה או שהבידוד יהיה על חשבונם. אנו מצפים שהמדינה תכיר באחריותה ותדאג לכיסוי העלות של ימי הבידוד לעובדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות