אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
להב רוכשת 31 מרכזי קניות בגרמניה תמורת 280 מיליון שקל צילום: צביקה טישלר

להב רוכשת 31 מרכזי קניות בגרמניה תמורת 280 מיליון שקל

העסקה, תחת יו"ר החברה אבי לוי, החלה להירקם עוד בתקופתו של בעל השליטה והיו"ר הקודם אלי להב וחלקה של החברה עומד על 75%; תשואת העסקה צפויה, לפי הדיווח של החברה, לעמוד על כ-8.35%

21.04.2020, 13:02 | גולן חזני
עסקה ראשונה ללהב תחת אבי לוי כיו"ר החברה: החברה דיווחה הבוקר (ג') על רכישת 31 מרכזי קניות בגרמניה תמורת כ-73 מיליון יורו (כ-280 מיליון שקל).

קראו עוד בכלכליסט

העסקה החלה להירקם עוד בתקופתו של בעל השליטה והיו"ר הקודם אלי להב וחלקה של החברה בעסקה הוא 75%, ו-25% לחברת ב.ג.מ. שבבעלות אורי מנצור, לשעבר יו"ר הפועל ירושלים בכדורסל.

יו"ר להב אבי לוי, צילום: צביקה טישלר יו"ר להב אבי לוי | צילום: צביקה טישלר יו"ר להב אבי לוי, צילום: צביקה טישלר

תשואת העסקה צפויה, לפי הדיווח של החברה, לעמוד על כ-8.35% והתשואה הצפויה להון העצמי המושקע צפויה לעמוד על כ-14.7%. מרבית הרכישה תבוצע באמצעות הלוואה בריבית של כ-1.3%. ה-NOI השנתי צפוי לעמוד על כ-5 מיליון יורו.

שטחם הבנוי של המרכזים הינו כ-73 אלף מ"ר, מתוכו כ-6.9 אלף מ"ר שטח ריק. היות ומרבית החנויות מושכרות לרשתות מזון, הרי ש-90% מהנכס המושכר פועל למרות משבר הקורונה. בגרמניה נסגרו מרכזים רבים בשל המשבר. דמי השכירות השנתיים עומדים על כ-6.1 מיליון יורו, ותקופת השכירות הממוצעת של כלל הנכסים הינה כ-6 שנים.

ההון העצמי שצפויה להב להשקיע יעמוד על כ-23.7 מיליוני יורו (כ-90 מיליון שקל), והיתר ממימון בנקאי. החברה קיבלה הלוואות בסכום כולל של כ-50 מיליון יורו לתקופה ממוצעת של מעל ל-5 שנים.

לדברי לוי, "רכישת 31 נכסים מהווה גידול מהותי בפורטפוליו שלנו בכל הפרמטרים - לפורטפוליו הנרכש יש פוטנציאל השבחה גבוה, ואני מאמין כי להב, עם קופת המזומנים המשמעותית, הידע, היכולות והחוזקה הניהולית תמשיך לנצל הזדמנויות עסקיות לפיתוח החברה על פי האסטרטגיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות