אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרעי חתם על תקנות הפטור מארנונה ל-3 חודשים צילום: יריב כץ

משבר הקורונה

דרעי חתם על תקנות הפטור מארנונה ל-3 חודשים

התקנות מחייבות את הרשויות המקומיות להעניק את הפטור עקב משבר הקורונה למגזר העסקי לרבות משרדים, בתי מלון, בתי מלאכה, חניונים ועוד. עבור אובדן ההכנסות יקבלו הרשויות מתקציב המדינה 2.8 מיליארד שקל, אולם רק 1.7 מיליארד שקל יועבר כבר בתקופה הקרובה

21.04.2020, 22:55 | עמרי מילמן

לאחר עיכוב של מספר שבועות חתם היום שר הפנים אריה דרע, על התקנות המעניקות לעסקים הנחה בארנונה בעקבות משבר הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התקנות המאושרות יינתנו 3 חודשי פטור מתשלום הארנונה לעסקים כאשר לרשויות תינתן האפשרות להעניק הנחה כוללת של 25% בתשלום עד סוף שנת 2020 כך שהפטור יחולק על פני השנה.

שתי אפשרויות ההנחה ניתנו בתקנות לבחירתה של הרשות המקומית, כך שרק אם הרשויות יבחרו בכך, לעסקים תהיה האפשרות לבחור בין פטור ל-3 חודשים או הנחה על פני כל השנה.

קניון עזריאלי סגור, צילום: שאול גולן קניון עזריאלי סגור | צילום: שאול גולן קניון עזריאלי סגור, צילום: שאול גולן

התקנות יחולו על סיווגי ארנונה של המגזר העסקי הכוללי ם- משרדים, שירותים ומסחר, תעשייה, בתי מלון, בתי מלאכה, חניונים ועוד. לעומת זאת, נכסים מסוימים יוחרגו ולא יהיו זכאים לכל הטבה כמו בנקים, חברות ביטוח, בתי מרקחת, חנויות מזון, שטחים חקלאים ועוד.

עבור אובדן ההכנסות הנובע מהמהלך יקבלו הרשויות מתקציב המדינה 2.8 מיליארד שקל, אולם רק 1.7 מיליארד שקל יועבר כבר בתקופה הקרובה.

שר הפנים, אריה דרעי מסר כי "אנחנו נמצאים בתקופת משבר קשה. זו בשורה עבור בעלי העסקים שחלקם עומדים בפני קריסה. הסיוע יקל על המצוקה התזרימית של העסקים ולצד זאת יבטיח את הרציפות במתן השירותים החיוניים שניתנים לתושבים ע"י הרשויות המקומיות בשעת חירום זו. אני מברך על שיתוף הפעולה עם משרד האוצר והמרכז לשלטון מקומי. אנו פועלים יחד בהתמודדות עם המשבר הכלכלי והבריאותי"

חיים ביבס יו״ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין אומר שששרי הממשלה עשו את ההחלטה הנכונה: "אני מברך את השר דרעי על קבלת דרישת השלטון המקומי להעניק פטור מארנונה לעסקים לשלושה חודשים. מתן אופציית ההנחה השנתית של 25% לצערנו לא רלוונטית במציאות שבה רבים מהעסקים לא ישרדו את השנה הקרובה. השלטון המקומי מחויב לעסקיו ולתושביו, והפתרונות היחידים הם אלה של כאן ועכשיו".

דובי אמיתי יו״ר נשיאות המגזר העסקי: "הדרך להצלת המשק עוד ארוכה אך זהו צעד משמעותי שמעניק אוויר לנשימה לעסקים שמחוסרי הכרה כבר כמה שבועות. השלב הבא יהיה בשחרור המשק כולו ומתן מענה אמיתי בפיצויי עובדים, עסקים ומעסיקים באופן הולם ומדויק לכל סקטור במשק״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות