אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות ראשוניות: מחיר הבנזין יירד ב-20-15 אג' במאי צילום: אוראל כהן

הערכות ראשוניות: מחיר הבנזין יירד ב-20-15 אג' במאי

לפי ההערכות, בשל ירידת מחירי הנפט באגן הים התיכון, מחיר ליטר בנזין שעומד על 4.89 שקלים לליטר, יירד ל-4.75-4.7 שקלים. בתחילת אפריל ירד המחיר ב-1.03 שקל. 78% ממחיר ליטר בנזין הם מסים

22.04.2020, 09:22 | ליאור גוטמן

ירידת מחירי הנפט באגן הים התיכון עשויה להתגלגל גם לכיס של בעלי המכוניות כבר בעוד כשבוע וחצי: מחיר חבית מסוג ברנט, שמשמש כחומר הגלם לזיקוק דלקים בישראל, ירד הבוקר (ד') לרף חדש של 16-17 דולר לחבית, זאת לעומת תמחור של כ-26 דולר רק לפני יומיים.

לפיכך, ככל שהתמחור החדש של מחיר הברנט יתקבע ולא ישתנה עד סוף החודש, ההערכות הראשוניות במשק האנרגיה המקומי הן שבתחילת חודש מאי תירשם ירידה של 15 עד 20 אגורות במחיר הבנזין.  

קראו עוד בכלכליסט

המחיר הסופי ייקבע על ידי משרד האנרגיה רק בעוד כשבוע, וזאת לאחר שיקלול של מחיר הנפט ושער הדולר בחמשת ימי המסחר האחרונים של החודש. לכן, ככל שתמחור הנפט ימשיך להיות תזזיתי בשבוע האחרון של חודש אפריל - ההנחה המיועדת תצטמצם ואף תיעלם.

תחנת דלק, צילום: עמית מגל תחנת דלק | צילום: עמית מגל תחנת דלק, צילום: עמית מגל

מנגד, בתרחיש היותר אופטימי עבור בעלי המכוניות, בתחילת מאי ליטר בנזין (רמת אוקטן 95, שירות עצמי) יימכר סביב 4.7-4.75 שקל לליטר, זאת לעומת כ-4.89 שקל לליטר כיום. יצוין שבתחילת אפריל נרשמה ירידה של 1.03 שקל לליטר, פועל יוצא של צניחת מחירי האנרגיה בעולם.

לצערם של הנהגים, מחיר הבנזין הנמוך שכמוהו לא נרשם זה 15 שנה, תפס אותם ב"סגר קורונה", ומעטים יכולים ליהנות מההוזלה. כך או כך, שיעור המיסוי שמתגלגל לקופת המדינה ממשיך להיות גבוה, ונכון לתחילת אפריל כ-78% ממחיר ליטר בנזין מיוחסים למס דלק (בלו) ומע"מ שהמדינה גובה מבעלי המכוניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות