אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף סוף: פורטנייט זמינה להורדה בחנות האפליקציות של גוגל

סוף סוף: פורטנייט זמינה להורדה בחנות האפליקציות של גוגל

אפיק גיימס פותרת את הסכסוך שלה עם גוגל ומוסיפה את המשחק המצליח פורטנייט ל-Google Play Store לאחר תקופה ארוכה בה קראה לשחקנים להוריד את המשחק ישירות מאתר החברה במקום מחנות האפליקציות

22.04.2020, 10:12 | שירות כלכליסט

כשפורטנייט הושק במובייל ב-2018, אפיק גיימס יצאה באופן ראוי לציון מהגוגל פליי סטור ועודדה משתמשים להוריד את המשחק מהאתר שלה, בניסיון להימנע מהירידה בהכנסות שנגרמה מכך שגוגל לקחה חלק מהן לעצמה במכירות של הורדות מהפליי סטור.  

קראו עוד בכלכליסט

באותו זמן, אפיק עוד החזיקה אצלה את המשחק החינמי הלוהט ביותר של השנה, שהביא הכנסות גדולות מרכישות באפליקציה (in-app). אחרי 18 חודשים של רטוריקה קשה בנוגע לשמירת הסף של הפלטפורמה, אפיק גיימס הודיעה שפורטנייט זמין כעת להורדה בגוגל פליי סטור, למרות שעדיין יהיה אפשר להוריד אותו בעתיד גם מ-fortnite.com. "גוגל מעמיסה על תוכנות שניתנות להורדה מחוץ לגוגל פליי דברים כמו הודעות פופ-אפ חוזרות ונשנות, ומקשה על הורדתן באמצעים עסקיים וטכניים שונים, כמו הגדרת מקורות צד שלישי כתוכנות מזיקות, וניסיונות לחסימת כל תוכנה שהושגה מחוץ לחנות גוגל פליי," כך אמר דובר של אפיק גיימס. "לכן השקנו את פורטנייט לאנדרואיד בגוגל פליי סטור".

פורטנייט, עכשיו גם בגוגל פליי פורטנייט, עכשיו גם בגוגל פליי פורטנייט, עכשיו גם בגוגל פליי

ההדרה של פורטנייט מהגוגל פליי סטור הייתה איום ברור מצד אפיק גיימס על רווחי האפליקציה של גוגל, אם כי גוגל טענה שהורדת תוכנות לאנדרואיד מחוץ לפליי סטור מהווה איום ביטחון מידע ברור למשתמשים שעלולים ללא יודעין להוריד תוכנות מזיקות מאתרים מפוקפקים. אין ספק שאפיק גיימס אינה שמחה מהחסמים שהציבה גוגל כדי לרפות ידי משתמשים מהורדת תוכנות מהרשת. נכון לעכשיו נראה שידה של גוגל עדיין על העליונה, אם כי אפיק נראית לא מרוצה ממצב העניינים הנוכחי. "אנחנו מקווים שגוגל תשנה את המדיניות ושיטותיה העסקיות בעתיד הקרוב, כדי שכל המפתחים יהיו חופשיים לקחת חלק במסחר עם לקוחות באנדרואיד ובגוגל פליי סטור באופן חופשי, באופן שיאפשר שדה משחק שוויוני," לשון ההודעה של אפיק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות