אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקורונה סייעה לבאטמ לקבל הזמנה בגובה 25% מהכנסותיה השנתיות צילום: יובל חן

הקורונה סייעה לבאטמ לקבל הזמנה בגובה 25% מהכנסותיה השנתיות

תספק מכונות הנשמה לאחת המדינות האירופאיות תמורת 31 מיליון דולר, המהווים כרבע מהכנסותיה השנתיות הכוללות, וכמחצית מהכנסות הציוד הרפואי שלה לשנת 2019; ד״ר צבי מרום, מנכ״ל באטמ: ״זו הזמנה משמעותית עבורנו, והיא צפויה להתרחב"

22.04.2020, 10:40 | צלי גרינברג
חברת מערכות התקשורת והביומד, באטמ, דיווחה הבוקר (ד') כי קיבלה הזמנה בגובה 31 מיליון יורו עבור אספקת אלף מכונות הנשמה לטובת מדינה אירופאית. מניית החברה מגיבה לדיווח בעליות שערים.

קראו עוד בכלכליסט

ההזמנה מהווה כרבע מהכנסתה השנתית של החברה לשנת 2019 שעמדה על 123.4 מיליון דולר, וכמחצית מהכנסות הציוד הרפואי שלה, שעמדו על 64.4 מיליון דולר לאותה שנה.

צבי מרום, מנכ"ל באטמ, צילום: יובל חן צבי מרום, מנכ"ל באטמ | צילום: יובל חן צבי מרום, מנכ"ל באטמ, צילום: יובל חן

מדובר במכונות הנשמה המיועדות לסובלים מנגיף הקורונה, המאפשרים סינכרון עם אופן נשימת המטופל, וכבר קיבלו אישור CE (הסמכת מוצר אירופאי) מלא וממתינות לקבלת אישורים רגולטוריים נוספים.

ד״ר צבי מרום, מנכ״ל באטמ, מסר כי ״מדובר במכונות הנשמה חיוניות לצד מוצרי דיאגנוסטיקה, ועבורנו זו הזמנה משמעותית, הצפויה להתרחב. אנו גאים כי נוכל לשפר את חייהם של מטופלים רבים הנאבקים בנגיף, וממשיכים להקדיש מאמצים בחטיבת הביו-מדיקל על מנת לסייע לרשויות בריאות הציבור להילחם במגיפה זו״.

החברה ציינה כי בגין ההזמנה כבר קיבלה תשלום ראשוני של 7.25 מיליון יורו וצופה לקבל את יתרת הסכום עם השלמת האספקה במחצית השנייה של השנה. הייצור יתבצע בחברה הבת שלה, סליטרון, בהונגריה, כש-25% ממכונות ההנשמה יסופקו כבר במהלך המחצית הראשונה של השנה, והיתר עד סוף הרבעון השלישי של 2020.

ההסכם מצטרף לדיווחים נוספים של החברה מה-27 בפברואר וה-19 במרץ, במסגרתם היא מקדמת ייצור ואספקה של ערכות בדיקה לקורונה עבור מעבדות רפואיות, וממשיכה בפיתוח ערכה ביתית לזיהוי הנגיף, בשיתוף עם חברת נובהמד, שאת פיתוחה היא צופה לסיים תוך 3 חודשים.

באטמ, הנסחרת בבורסות תל אביב ולונדון בשווי 902.5 מיליון שקל, עלתה ב-19.2% מתחילת השנה - ומזנקת ב-18% בפתיחת המסחר היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות