אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצות כדורגל יוכלו לחזור לפעילות תחת מגבלות צילום: אורן אהרוני

קבוצות כדורגל יוכלו לחזור לפעילות תחת מגבלות

בשלב זה משרד הבריאות אישור לקבוצות לחזור לקיום אימונים ללא מגע. הנהלת איגוד הכדורסל החליטה להחזיר את הפעילות לכל הליגות הלא מקצועניות הקשורות לאיגוד

22.04.2020, 15:16 | שירות כלכליסט
משרד הבריאות אישר לקבוצות כדורגל מקצועיות לחזור לפעילות. בהתאם להנחיות משרד הבריאות, קבוצות הכדורגל המקצועניות יכולות לחזור לקיום אימונים קבוצתיים ללא מגע, כאשר המגרש יחולק לשני חצאים ובכל אחד מהחצאים יוכלו הקבוצות לקיים אימון בהשתתפות של עשרה שחקנים, לרבות שימוש בכדור, אך ללא מגע בין המתאמנים.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון: "אני מברך על החלטת משרד הבריאות לחזרה לאימונים קבוצתיים, ראשית במתכונת חלקית, שמהווה את השלב הראשון בחזרת קבוצת הכדורגל המקצועניות לפעילות. אני מעודד מההחלטה אשר התקבלה כבר במועד זה, כשכעת לנגד עינינו עומדת המטרה לחדש את האימונים ללא כל מגבלה בתחילת חודש מאי, מה שיהווה הכנה לקבוצות לקראת חידוש משחקי הליגות המקצועניות".

בתוך כך, הנהלת איגוד הכדורסל קיימה היום דיון בנושא החזרה לפעילות והחליטה פה אחד ובתמיכה גדולה של כל החברים, להחזיר את הפעילות לכל הליגות הלא מקצועניות הקשורות לאיגוד הכדורסל. ההנהלה החליטה לגבות את יו"ר האיגוד עמירם הלוי והמנכ"ל יעקב בן שושן, להמשיך ולקדם מול משרדי הספורט והבריאות, את תוכנית החזרה לאימונים כפי שהוגשה בתחילת השבוע למשרד הספורט, כשהיא מגובה גם בחוות דעת רפואית ובשלב השני המטרה היא לסיים את כל הליגות.

ילדים משחקים כדורסל, צילום: שאטרסטוק ילדים משחקים כדורסל | צילום: שאטרסטוק ילדים משחקים כדורסל, צילום: שאטרסטוק

מאיגוד הכדורסל מסרו: "אין כל סיבה שהילדים, הילדות הנערות והנערים, לא יוכלו לחזור מיד לפעילות, תוך שמירה על הכללים שאותם קבע משרד הבריאות, בטח אם אושרו תפילות במקומות פתוחים ל-19 אנשים. האיגוד יעשה ככל הניתן כדי להחזיר את יותר מ-30 אלף השחקנים שלו לפעילות במהירות האפשרית ובהמשך למשחקים".

מנכ"ל האיגוד יעקב בן שושן מסר: "אנחנו מתכוונים להודיע למשרד הספורט ולמשרד הבריאות שאין שום סיבה לא להחזיר את השחקנים שלנו לאימונים באופן מידי ובהתאם להנחיות ואם נקבל תשובה שלילית מישהו יצטרך להסביר את דעתו. בניגוד לתפילה, בה יכולים להגיע בכל יום ולכל תפילה 19 אנשים שונים, קבוצת כדורסל היא הומוגנית, השחקנים בה והצוות אינם מתחלפים. אנו רואים חשיבות עליונה בפעילות גופנית לשחקנים, בעיקר לשחקנים הצעירים ובהמשך לסיום העונה על המגרשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות