אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחדשו ההליכים לרכישת דירות במסגרת מחיר למשתכן צילום: יעל אורבך

משבר הקורונה

התחדשו ההליכים לרכישת דירות במסגרת מחיר למשתכן

עד כה הוקצבו לזוכים 14 יום בין בחירת דירה לחתימת חוזה. המתווה החדש האריך את התקופה הקצובה ל־45 יום כדי לאפשר לזוכים בהגרלה לבחון את מצבם הפיננסי בצל משבר הקורונה

23.04.2020, 07:55 | אמיתי גזית

ההליך לרכישת דירות מחיר למשתכן התחדש אתמול (ד'), לאחר שהופסק ב־18 במרץ בשל תקנות הקורונה שאסרו על מפגשים והתקהלויות. היעדר רוכשים לאורך זמן עלול להכביד על חברות הבנייה, ולכן שרת הבינוי יפעת שאשא ביטון גיבשה נוהל חדש המותאם למצב.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה הוקצבו לזוכים 14 יום בין בחירת דירה לחתימת חוזה. מי שלא חתם על חוזה בתוך 14 יום, זכייתו בהגרלה בוטלה. המתווה החדש האריך את התקופה הקצובה ל־45 יום כדי לאפשר לזוכים בהגרלה לבחון את מצבם הפיננסי בצל משבר הקורונה. זוכים שירצו בכך יוכלו לחתום על החוזה לפני תום 45 הימים, ולחברות הבנייה ניתנה האפשרות להאריך את התקופה על פי שיקול דעתן.

פרויקט מחיר למשתכן בראש העין, צילום: ליטל גואלמן פרויקט מחיר למשתכן בראש העין | צילום: ליטל גואלמן פרויקט מחיר למשתכן בראש העין, צילום: ליטל גואלמן

במקרה של זוכים שהספיקו לבחור דירה לפני המשבר ספירת 45 הימים תתחיל היום. כך שאם עד תחילת יוני לא יחתמו על חוזה ולא יגיעו להסדר עם חברת הבנייה, זכייתם תבוטל.

מי שעדיין לא בחר דירה יוזמן בימים הקרובים להליך בחירה שינוהל בקפידה על פי הנחיות משרד הבריאות בחדרים נפרדים תוך מפגש בין מעט אנשים ככל הנדרש. על פי נתוני משרד הבינוי, כ־2,100 זוכים מחכים כעת לבחירת דירה.

במעמד החתימה על החוזה הקונים משלמים לחברת הבנייה תשלום ראשון בגובה 7% ממחיר הדירה. כך שהפשרת הליך החתימה על החוזים תזרים לחברות הבנייה כסף ותאפשר להן להגביר את פעילותן בענף שמצוי בהאטה.

שאשא ביטון: "כדי לשמור על זכויות הרוכשים ולאפשר את המשך מחיר למשתכן גם בתקופה מאתגרת זו, הנחיתי להאריך את משך הזמן לחתימת החוזים. אנו קשובים לצרכים שנוצרו בעקבות המצב ונמשיך להעמיד פתרונות ומענים כדי לאפשר המשיך רציפות תהליכי מחיר למשתכן בלי לפגוע בזוכים".

אלעזר במברגר, מנכ”ל משרד הבינוי והשיכון: "מחיר למשתכן מהווה בימים אלה מנוף משמעותי ליציבות ענף הבנייה. ההנחיות החדשות מתניעות מחדש את הליכי בחירת הדירה מתוך הקשבה לצורכי היזמים והקלה משמעותית לזוכים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות