אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש אישר לצרף את לב לבייב כצד לבקשה למכור את הנכס של בנו בסביון צילום: אביגיל עוזי

בלעדי לכלכליסט

ביהמ"ש אישר לצרף את לב לבייב כצד לבקשה למכור את הנכס של בנו בסביון

בנו של לב לבייב, שלום לבייב הוכרז בשנה שעברה כפושט רגל. הנאמן לנכסי הבן טוען כי חובותיו הינם בסך 700 אלף שקל ושווי נכסיו 10 מיליון שקל ,כולל נכס בסביון. הבן דוחה טענות אלו וטוען כי ימשיך בקיום חובותיו בהליך לאחר תום סיום תקופת החירום: "ייחוסו המשפחתי של החייב לא מצדיק התנהלות מיוחדת בעניינו"

22.04.2020, 19:46 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי מרכז אישר לאחרונה לצרף את איש העסקים לב לבייב כצד להליך בו נדונה בקשה למכור נכס רחב מימדים המצוי בסביון בבעלות בנו, שלום לבייב, שהוכרז פושט רגל - כך נודע לכלכליסט.

במסגרת התיק מבקש הנאמן לפשיטת רגל של הבן שלום לבייב לממש את הנכס בסביון בשטח 2000 מ"ר וטוען לבטלותה של הערת אזהרה לטובת לב לבייב בנכס. לפיכך, טען לבייב האב כי יש לו עניין מובהק בתוצאות ההליך ועליו להיות צד בהליך. לבייב המיוצג על ידי עו"ד דנה ממן ממשרד וקסלר ברגמן ושות' צורף כצד להליך הספציפי. בתגובה שהגיש לפני מספר ימים הנאמן לנכסי שלום לבייב, עו"ד ערן קאופמן טען בפני בית המשפט כי "המצב בתיק מעורר גיחוך, כאשר חובות החייב שלום לבייב הינם בסך 700 אלף שקל ושווי נכסיו 10 מיליון שקל".

קראו עוד בכלכליסט

שלום לבייב , צילום: יוני טובלי שלום לבייב | צילום: יוני טובלי שלום לבייב , צילום: יוני טובלי

במסגרת בקשה שהגיש לאחרונה הנאמן לבית משפט ביקש להורות על העלאת התשלום החודשי של החייב שלום לבייב מסך של 500 שקל לסך 5000 שקל לחודש.

עוד טען הנאמן כי לב לבייב העניק לבנו שלום לבייב ורעייתו סכום כסף בסך 10.5 מיליון שקל כמתנה לצורך רכישת הנכס בסביון. "מתנת האב היתה כסף שניתן ולא בית המגורים. הקניית המתנה נגמרה במסירת הכסף לחייב ובת זוגו. שבועיים לאחר רכישת הנכס נרשמה הערת אזהרה שלילית לטובת האב אשר באה למנוע מהחייב ורעייתו עשיית כול עסקה בנכס ללא הסכמת האב". עוד טען הנאמן כי ללב לבייב אין כל תביעה כספית נגד בנו "ואין לו גם זכות בנכס. בנסיבות אלו סירוב למכירת הנכס יסב נזק לנושי החייב".

לאחרונה הגיב שלום לבייב לבית משפט באמצעות בא כוחו עו"ד אבי אברהמוב והתייחס להשפעת משבר הקורונה על מצבו. "מדובר בשעה קשה עבור כל מדינת ישראל וראוי היה להמתין לפחות עד לאחר תום תקופת החירום". עוד טען כי ברור שאם היה ביכולתו של החייב לעבוד, בתקופה מעין זו כאשר כל אזרחי ישראל נדרשים להישאר בבתיהם היה עושה זאת, אולם, "החייב לא יכול לחפש עבודה ולא יכול לייצר הכנסה שתאפשר לו לשלם את צו התשלומים המוגדל. ייחוסו המשפחתי של החייב לא מצדיק התנהלות מיוחדת בעניינו, ודאי לא התנהלות אשר תקפח את זכויותיו. החייב ימשיך בקיום חובותיו בהליך וישלים את כל הדרוש ממנו וזאת לאחר תום סיום תקופת החירום". עוד טען החייב כי נכסיו לא כוללים את הנכס בסביון כאשר מדובר בנכס שעבירותו מוגבלת וזאת אך ורק לילדיו.

חובותיו של שלום לבייב מוערכים בכ-700 אלף שקל. על נושיו נמנה גם בנק לאומי. ביולי 2019 בית משפט הכריז על שלום לבייב, בנו של איש העסקים לב לבייב כפושט רגל ומונה נאמן לנכסיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות