אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זקי רכיב השלים גיוס של 3 מיליון דולר לפעילות גידול תאי קנאביס צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

זקי רכיב השלים גיוס של 3 מיליון דולר לפעילות גידול תאי קנאביס

הגיוס נעשה במסגרת תהליך מיזוג של 2 חברות שבבעלותו: Canna-V-Cell Sciences הציבורית וביוהרוואסט. הכספים נועדו לקדם את פעילות הקנאביס של החברה הממוזגת, שתיקרא BioHarvest Scinces

23.04.2020, 09:32 | צלי גרינברג
איש העסקים זקי רכיב גייס השבוע 1.2 מיליון דולר לחברת קנאביסל (Canna-V-Cell) הציבורית לפי שווי של 40 מיליון דולר, ובכך השלים לחברה גיוס של 3 מיליון דולר. כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

הגיוס נועד לקדם את פעילות הקנאביס של החברה ולהופכה למסחרית, ובוצע לפי שווי שוק הגבוה בכפי 3.5 משווי החברה בבורסה הקנדית (CSE) - שם היא נסחרת בשווי 15.4 מיליון דולר קנדי (11.4 מיליון דולר ארה"ב).  קנאביסל מוזגה בדצמבר 2019 עם חברה נוספת שבבעלות רכיב בשם ביוהרוואסט (BioHarvest), הפועלת לייצור תעשייתי של תאים צמחיים, ולאחר שגוייסו לה 1.8 מיליון דולר הוחלט למזגה עם קנאביסל. 

ביוהרוואסט הוקמה בשנת 2007 על ידי רכיב וד"ר יוכי חגי, ופועלת לייצור תעשייתי של תאים צמחיים, תוך התמקדות בתאי ענבים, המפיקים את החומר רזרווטול, הייעודי להורדת כולסטרול.  קאנבסיל הוקמה בפברואר 2019 בקנדה, גם היא על ידי רכיב וחגי, ופועלת לגידול תאי קנאביס בתוך ביוריאקטורים (מתקנים לגידול תאים ביולוגיים), המאפשרים הדירות (חזרתיות זהה) בחומרים המופקים מהם. באוקטובר 2019 החברה מוזגה לתוך השלד הבורסאי הקנדי Midnightstar, שהיה בבעלות יצחק שרם וכפיר זילברמן, לאחר שגויסו לתוכו 2.5 מיליון דולר. עד כה הושקעו כ-38 מיליון דולר בשתי החברות יחד.

עם השלמת הגיוס תחליף החברה את שמה ותיקרא BioHarvest Scinces, כאשר היא תשאיר את פעילות המו"פ והמטה ברחובות. הבעלים של החברה כיום היא ווייוויאן רכיב, גרושתו של זקי רכיב, המחזיקה ב-36.09% ממניות החברה, לאחר שקיבלה אותן במסגרת הסכם הגירושין בין השניים.
זקי רכיב, צילום: עמית שעל זקי רכיב | צילום: עמית שעל זקי רכיב, צילום: עמית שעל
זקי רכיב ממשיך לנהל את החברה והגיוס נועד, בין היתר, להבאת מנכ"ל שיחליף אותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות