אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל המגבלות החדשות: מורי הנהיגה פתחו בשביתה צילום: מיכאל קרמר

פרסום ראשון

בגלל המגבלות החדשות: מורי הנהיגה פתחו בשביתה

המורים ביטלו את כל השיעורים שתוכננו להיום: "לא נוכל ללמד עם המחיצה שמאלצים אותנו להתקין ומסוכנת בטיחותית, והאיסור ללמד מעל גיל 67 יעצור את לימודי הנהיגה במשאיות ואוטובוסים"

23.04.2020, 09:40 | אודי עציון

פחות משבוע אחרי ששר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הכריז על חידוש לימודי הנהיגה לראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה, הם מופסקים שוב. מורי הנהיגה הכריזו הבוקר (ה') על שביתה ארצית, בשל המגבלות החדשות שהטילו עליהם אמש משרדי התחבורה והבריאות, ומהווים לדבריהם סכנה בטיחותית, ויפגעו קשות בלימודי הנהיגה למשאיות ואוטובוסים.

קראו עוד בכלכליסט

"אי אפשר ללמד עם מחיצת הניילון שדורשים מאיתנו להציב בין המורה לתלמיד, זה מונע מהמורה לשלוט במה שקורה בצד השמאלי של הרכב, ויגרום לתאונות", אומר אבי גולן, יו"ר הארגון הארצי של מורי הנהיגה. "והאיסור על מורים בני 67 ומעלה ללמד ובוחנים בגילאים האלה לבחון, יעצור את לימודי הנהיגה ברכב כבד, שם האוכלוסייה העוסקת בתחום מבוגרת יותר. מעבר להחלטה של המדינה למנוע מהאנשים האלה להתפרנס, המדינה פוגעת פה בעצמה בגלל המחסור שכבר ישנו באלפי נהגי רכב כבד".

לימוד נהיגה, צילום: מיכאל קרמר לימוד נהיגה | צילום: מיכאל קרמר לימוד נהיגה, צילום: מיכאל קרמר

עירית זינגר, יו"ר הארגון המקצועי של מורי הנהיגה, אמרה כי "התקנתי אתמול מחיצה ברכב הלימוד שלי, ואי אפשר לעבוד ככה. היא מתנדנדת ולא יציבה, ומאחר והיא אמורה להיות רק בחצי מהחלל, כדי שנוכל להושיט יד להגה ולתקן את התלמיד אם יש צורך, היא גם ככה לא הרמטית. הצעתי שנשתמש במסכת מגן שקופה מעל מסכת האף והפה, אבל המדינה מסרבת".

לדברי זינגר, "המגבלה על גיל 67 לא סבירה. גיל 67 זה כבר לא גיל הפרישה של פעם. מונעים מאנשים עבודה ולא לכולם יש פנסיה, והמדינה לא מציעה דמי אבטלה לאנשים האלה. גם אם יש מורים שיישרדו חודשיים שלושה בלי עבודה, מה יהיה איתם אחר כך? בסוף הסיכון פה הוא למורים המבוגרים. אז שהם יקבלו את ההחלטה אם לעבוד, אי אפשר להחליט בשבילם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות