אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינסטגרם מפתחת כלים לזיכרון המתים מנגיף הקורונה

משבר הקורונה

אינסטגרם מפתחת כלים לזיכרון המתים מנגיף הקורונה

ברשת החברתית החלו בבדיקות להפוך חשבונות של משתמשים שמתו לדף הנצחה. מהחברה נמסר שהם עובדים על פיצ'רים חדשים שיחשפו לציבור בקרוב

23.04.2020, 14:03 | רפאל קאהאן

זיכרון של קרובים ואהובים שמתו הוא נושא רגיש. כיום עם ריבוי חשבונות המדיה החברתית שפעמים רבות שומרים על הזיכרונות שלנו, תמונות, מיקומים, מחשבות, סרטונים וכו', קשה מאוד לעקוב אחרי כל אדם. אבל גרוע מכך, לא תמיד אנחנו יכולים לדעת על מצבו, בעיקר בימים אלה של הסגר. באינסטגרם, הרשת החברתית שנרכשה על ידי פייסבוק, החלו בבדיקות להפוך חשבונות של משתמשים שמתו לדף הנצחה. על פי הדיווח של מומחית האפליקציות ג'יין מנצ'ן וונג, החברה תוסיף את הכיתוב "לזכרו" או "זוכרים" לחשבון של אדם שמת.

קראו עוד בכלכליסט

מהאפליקציה אישרו שהם אכן עובדים על הפיצ'רים החדשים ושהם יחשפו את כולם בקרוב. עוד הוסבר מאינסטגרם שהפיתוח הואץ מאוד מאז החלה מגיפת הקורונה והעלייה במקרי המוות.

אינסטגרם אינסטגרם אינסטגרם

פייסבוק השיקה תכונת זיכרון לקרובים שמתו כבר לפני 5 שנים. ניתן למשל למנות נאמן או "יורש חשבון" שלו תינתן הזכות לנהל את ההנצחה בחשבון. עם השנים היא שיכללה את השיטה לאחר שבתחילה ניתן היה לגרום לחשבונו של כל משתמש להיראות כאילו מת. לא מעט בדחנים וטרולים עשו בה שימוש. אך פייסבוק עצרה זאת במהרה וכיום כדי להכריז על חשבונו של משתמש כגלעד וירטואלי, הקרובים צריכים למלא טופס מקוון מפורט ולהציג אסמכתאות ומסמכים.

אפליקציית נר זיכרון, צילום: איתמר זיגלמן אפליקציית נר זיכרון | צילום: איתמר זיגלמן אפליקציית נר זיכרון, צילום: איתמר זיגלמן

לגבי טוויטר, המצב, איך נאמר, יותר מורכב. החברה הודיעה בנובמבר שעבר על תכניותיה למחוק חשבונות לא פעילים באירופה כדי לחדש את מלאי שמות המשתמשים הזמינים. בתגובה היא קיבלה גל של קיתונות ותגובות נזעמות על כך, לאחר שמשתמשים נבהלו מכך שהחברה עשויה למחוק חשבונות של מתים. בחברה הבינו זאת ועשו במהרה אחורה-פנה. טוויטר הודיעה אז שתתחיל לעבוד על אמצעי שיאפשר לה להוסיף אמצעי זיכרון. עם זאת עד כה ובתגובה לבאזפיד, דובר של החברה מסר שאין כרגע עדכונים חדשים בנושא.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות