אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמיניץ: "משרד משפטים הקים צוות בין משרדי לגיבוש מדיניות קיום חוזים בעת הנוכחית" צילום: אלכס קולומויסקי

פרסום ראשון

קמיניץ: "משרד משפטים הקים צוות בין משרדי לגיבוש מדיניות קיום חוזים בעת הנוכחית"

המשנה ליועמ"ש ארז קמיניץ שלח היום מכתב למשרדי הממשלה ובו ביקש להעביר את כל הסוגיות הפתוחות במשרדים השונים - במטרה לגבש מדיניות בכל הנוגע לכיבוד חוזים כתוצאה מהמצב שנוצר בימי הקורונה. קמיניץ: "לקביעות משפטיות עשויות להיות השלכות כבדות משקל על הצדדים לחוזה, ועל הסכמותיהם החוזיות"

23.04.2020, 17:26 | עמרי מילמן

הצוות הבינמשרדי היושב בימים אלו במטרה לגבש מדיניות משפטית בכל הקשור להיבטים החוזיים הנובעים מהתפרצות הקורונה, פנה למשרד הממשלה השונים בבקשה לקבל את כל הסוגיות הפתוחות בתחומיהם. כך נודע ל"כלכליסט". אותה פנייה נשלחה לגורמים נוספים במשק במטרה שייתנו את חוות דעתם על ההחלטה שעשויה לטלטל משק שלם בכל הנוגע לכיבודם של חוזים בימים אלו.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלח היום המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ארז קמיניץ, הוא כתב כי "בעקבות התפשטות נגיף הקורונה והשפעותיו על המציאות הישראלית בכלל ועל הכלכלה הישראלית וההתנהלות העסקית בפרט, משרד המשפטים הקים צוות בין משרדי, אשר כולל את נציגי משרד המשפטים, משרד האוצר, משרד הכלכלה והתעשייה, המועצה הלאומית לכלכלה, בנק ישראל, רשות שוק ההון והרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, במטרה לגבש את המדיניות המשפטית בכל הקשור להיבטים החוזיים הנובעים מהמצב הנוכחי.

המשנה ליועץ משפטי לממשלה ארז קמיניץ, צילום: אלכס קולומויסקי המשנה ליועץ משפטי לממשלה ארז קמיניץ | צילום: אלכס קולומויסקי המשנה ליועץ משפטי לממשלה ארז קמיניץ, צילום: אלכס קולומויסקי

לדבריו " הצוות פועל על מנת למפות את השלכות המשבר על סוגי ההתקשרויות השונות במשק, ובתוך כך את המגבלות המעשיות המתעוררות ביחס לקיום חוזים, בשים לב לשלבי התפתחות ההגבלות על הציבור, ומתוך מטרה לבחון דרכי פעולה אפשריות להתמודדות עמן".

בשביל לגבש את המדיניות המדוברת, נדרשים משרדי הממשלה להעביר למשרד המשפטים פירוט של הסוגיות המשפטיות שנוגעות לקיום חוזים שעולות בעקבות משבר הקורונה הקשורים אליהם, אם בעקבות התקשרויות של המשרדים ואם כרגולטורים. וכן אילו צעדים נקטו המשרדים השונים ביחס לכל אותם בעיות חוזיות.

עוד מבקשים לדעת במשרד המשפטים "האם קיימים בתחום הפעילות של משרדכם חוזים הכוללים סעיפי "כוח עליון", וכן מה נוסח הסעיפים".

במכתב מבהיר קמיניץ את גודל ההחלטה שתתקבל בסופו של דבר ואת המשמעות שיכולה להיות לצעדים שינקטו בהם משרדי הממשלה.

לדבריו "עוד ראוי לציין כי אם המציאות השוררת בארץ ובעולם משבשת את התנהלותו התקינה של החוזה, אזי לקביעות משפטיות ולצעדים משפטיים שיעשו במענה לשיבושים אלה עשויים להיות השלכות כבדות משקל על הצדדים לחוזה, ועל הסכמותיהם החוזיות. כמו כן, כמובן, לכל התייחסות מפורשת לנושא עשויות להיות אף השלכות רוחב. בשל כך שומה עלינו לנקוט משנה זהירות בשאלה מהם הצעדים שעל המדינה לנקוט בעניינים אלה ולפעול לנקיטת מדיניות אחידה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות