אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל מאשרת: היו"ר ניר גלעד הודח, מוטי רוזן מיועד להחליפו צילום: אלכס קולומויסקי

נחשף בכלכליסט

מגדל מאשרת: היו"ר ניר גלעד הודח, מוטי רוזן מיועד להחליפו

חברת הביטוח שבשליטת שלמה אליהו דיווחה על הדחת היו"ר בעקבות חוסר הסכמה בנוגע ל"תפיסת החלוקה המהותית של התפקידים"; גלעד כיהן גם כמנכ"ל החברה האם, מגדל אחזקות, ומנכ"ל חברת הביטוח רן עוז יחליף אותו בתפקיד הזה

23.04.2020, 18:40 | גולן חזני

מגדל אחזקות אישרה היום (ה') בדיווח לבורסה את חשיפת כלכליסט, לפיה ניר גלעד הודח ע"י שלמה אליהו מתפקיד יו"ר החברה הבת מגדל ביטוח ומתפקיד מנכ"ל מגדל אחזקות. לפי החלטת הדירקטוריון, מנכ"ל מגדל ביטוח רן עוז מונה גם לתפקיד מנכ"ל מגדל אחזקות, במקומו של גלעד.

מוטי רוזן ימונה כדירקטור במגדל ביטוח במקומו של גלעד, וכנראה מיועד גם לתפקיד היו"ר, זאת בכפוף להסכמת רשות שוק ההון להפסקת כהונתו של גלעד ומינויו של רוזן. מגדל ציינה בדיווח כי רוזן נתן הסכמתו לשמש כיו"ר מגדל ביטוח. רוזן ימונה גם דירקטור במגדל אחזקות.

הדחתו של גלעד נומקה ב"חוסר הסכמה עם גלעד על תפיסת החלוקה המהותית של התפקידים, רמת המעורבות והממשק בין יו"ר הדירקטוריון מצד אחד לדירקטוריון וועדת הביקורת מצד שני".

עתה מצויים המפתחות בידי משה ברקת, שהודיע כבר בעבר כי ימנה מנהל מורשה לחברה אם גלעד יודח.

ככל הידוע, גלעד לא ידע על כינוס הישיבה ורק ברגע האחרון קיבל את המידע עליה והעביר את עמדתו. עם קבלת הידיעה על ההחלטה הודיע ברקת לאליהו כי עליו לחזור בו מיד מההחלטה, ולבטל אותה בדירקטוריון.

ברקת הזהיר כי אם ההחלטה לא תבוטל, הוא יודיע במכתב רשמי לדירקטורים במגדל ביטוח כי החלטה להדיח את גלעד היא איום על יציבותה של מגדל. אם דירקטוריון מגדל ביטוח יקבל החלטה בכל זאת להדיח את גלעד, יוכל ברקת וככל הידוע הוא מתכוון לעשות זאת, למנות מנהל מורשה, סוג של נאמן מטעמו, שיקבל את מניות השליטה במגדל, ואליהו יודח גם מתפקידו כדירקטור. במקרה של מכתב כזה לא יוכל דירקטוריון מגדל להצביע על הדחת גלעד מאחר ויהיה חשוף לתביעות.

בפברואר כינס אליהו ישיבה דומה להדחתו של גלעד, אך עוד לפני שהתקיימה הודיע לו ברקת כי לא יתן לו יד למהלך כזה ולא יתן יד לנפילה של שערה מראשם של גלעד ורן עוז, אחרת ימנה מנהל מיוחד לחברה.

המהלך של אליהו בפברואר בא בעיקר אחרי הדחה ומינוי של מנהלי הביטוח האלמנטרי ומנהל ההשקעות הראשי בחברה. אליהו כעס על התערבותו של ברקת, וטען כי למפקח על הביטוח אין שום סמכות להתערב בהחלטות של מגדל אחזקות, החברה האם של מגדל ביטוח.

מימין: רן עוז ניר גלעד ושלמה אליהו, צילום: עמית שעל מימין: רן עוז ניר גלעד ושלמה אליהו | צילום: עמית שעל מימין: רן עוז ניר גלעד ושלמה אליהו, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות