אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקת עוצר את אליהו מהדחת יו"ר מגדל: "פוגעת בניהול התקין של החברה" צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

ברקת עוצר את אליהו מהדחת יו"ר מגדל: "פוגעת בניהול התקין של החברה"

הממונה על שוק ההון הבהיר כי המהלך שמוביל שלמה אליהו, בעל השליטה בחברת הביטוח, לא יוכל לעבור מבחינת הרשות; עוד דרש ברקת מהחברה להודיע לרשות שוק ההון על פרסום סדר יום של ישיבת הדירקטוריון שתתייחס לנושא

23.04.2020, 19:20 | גולן חזני

עוד התפתחות משמעותית בדרמה שעוברת היום (ה') על חברת הביטוח מגדל. לכלכליסט נודע כי יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת אוסר על דירקטוריון מגדל ביטוח להדיח את ניר גלעד יו"ר החברה או את המנכ"ל רן עוז. 

קראו עוד בכלכליסט

ברקת, כך נודע, שיגר מכתב לדירקטוריון מגדל ביטוח שבו הבהיר באופן חד משמעי כי מהלך כזה לא יוכל לעבור מבחינת הרשות. "הדחה שכזו תיראה כפעולה הפוגעת בניהול התקין של החברה כמשמעותה בסעיף 65א לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים", ציין ברקת במכתב. ברקת ציין בהמשך לסעיף 65א את המילים "על כל המשתמע מכך". המשמעות ברורה: אם מגדל תחליט להדיח, ימנה ברקת מנהל מורשה לחברה. 

ניר גלעד, צילום: אלכס קולומויסקי ניר גלעד | צילום: אלכס קולומויסקי ניר גלעד, צילום: אלכס קולומויסקי

בנוסף דורש ברקת מהחברה, על פי סמכותו מכוח סעיף 50 לחוק, להודיע לרשות שוק ההון על פרסום סדר יום ישיבת דירקטוריון מגדל אם שהנושאים יכללו בה.

מוקדם יותר נחשף בכלכליסט כי דירקטוריון מגדל אחזקות החליט על הדחת גלעד ומינויו של מוטי רוזן כדירקטור במקומו עם כוונה למנותו במקום גלעד. הדירקטוריון כולל מספר חברים שחברים גם בדירקטוריון מגדל ביטוח. דירקטוריון זה יצטרך לקבל החלטה על הדחת גלעד, החלטה שאותה קיבלו חבריו בצהריים, אבל לאור המכתב של ברקת, קשה להאמין כי ינקטו בפעולה כזו ויחזרו על הצבעתם, שכן הדבר יחשוף אותם לתביעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות