אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מ"מ פרקליט המדינה בודק חומרים על מנדלבליט: "עלתה תמונה מדאיגה" צילום: משרד המשפטים

מ"מ פרקליט המדינה בודק חומרים על מנדלבליט: "עלתה תמונה מדאיגה"

לאחר שמנדלבליט הביע התנגדות נחרצת להארכת כהונתו, משיב אש מ"מ פרקליט המדינה וחושף כי ביקש לבחון חומר בעקבות פניית עיתונאי: "עלתה לכאורה תמונה מדאיגה בכל הנוגע לטיפול בעניינו של מנדלבליט". עוד אמר כי היועמ"ש "עשה כל דבר אפשרי לחבל בעבודתי"

23.04.2020, 20:32 | טובה צימוקי
שוב עימות בצמרת מערכת המשפט מנדלבליט נגד הארכת כהונת מ"מ פרקליט המדינה: "כשלים ערכיים ומקצועיים" היועמ"ש אביחי מנדלבליט הבהיר במכתב ששלח לנציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ, כי קיימת מניעה משפטית להאריך את כהונתו של מ"מ פרקליט המדינה דן אלדד; מנדלבליט: "למרבה הצער, בחלוף שלושה חודשים ממועד המינוי, עמדתי המקורית לפיה הוא איננו מתאים לתפקיד רק התחזקה, לנוכח התנהלותו". אוחנה: "מערכת המשפט מתעקשת לחרב את מעט האמון הציבורי שעוד נותר בה" טובה צימוקילכתבה המלאה

ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד משיב אש הערב (יום ה') למילים החריפות שהפנה נגדו היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. הוא חשף כי ביקש לבחון חומר בעקבות פניית עיתונאי: "עלתה לכאורה תמונה מדאיגה בכל הנוגע לטיפול בעניינו של מנדלבליט". עוד אמר כי היועמ"ש "עשה כל דבר אפשרי לחבל בעבודתי". 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, צילום: יהונתן ולצר, TPS היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט | צילום: יהונתן ולצר, TPS היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, צילום: יהונתן ולצר, TPS

לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה פנה לנציב שירות המדינה וביקש שלא להאריך את כהונתו של אלדד, השיב מ"מ פרקליט המדינה: "אמון הציבור במערכת המשפט חשוב מכבודי האישי. על כן, תגובתי, בשלב זה, מצומצמת. בהמשך אגיב לכל טענה, חסרת שחר ככל שתהיה, גם אם היא נכתבה לצערי על ידי היועץ המשפטי לממשלה. לפני החג הגיעה ללשכתי פנייה מעיתונאי, העוסקת בעניינו של אביחי מנדלבליט. כדי שאוכל להשיב לפנייה ביקשתי לבחון את החומר הקיים מהעבר בנושא זה בלשכת פרקליט המדינה. מהחומר עלתה לכאורה תמונה מדאיגה בכל הנוגע לטיפול בעניינו של מנדלבליט. בימים האחרונים עדכנתי את הגורמים הרלוונטיים בדבר כוונתי להעמיק חקר בנושא בטרם אשיב לפנייה". 

עוד אמר: "אין לי ספק באשר למניעים לבחירה בניסוח האלים והמסולף כלפיי. מהיום הראשון למילוי המקום עשה אביחי מנדלבליט כל דבר אפשרי על מנת לחבל בעבודתי, ולהפריע לתפקודי התקין. כעת הוא מלין על תוצאות התנהלותו שלו. העובדה שנודע לי על המכתב מהתקשורת, אומרת הכול. היא מלמדת מי פועל ביושרה, ענייניות ודרך ארץ, ומי לא. אף גורם לא הרתיע אותי מעולם מלבצע את שליחותי בפרקליטות ללא מורא וללא משוא פנים, וכך יהיה גם בהמשך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות