אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר מ-15 אלף נדבקו בקורונה בישראל, מעל 6,000 החלימו צילום: שאול גולן

דיווח שוטף

יותר מ-15 אלף נדבקו בקורונה בישראל, מעל 6,000 החלימו

בשל הזינוק בנדבקים: סגר יוטל על שכונות בנתיבות ובבית שמש; המשטרה תחל לאכוף את חובת השימוש במסכה ביום שני; משרד הבריאות: 12.8 אלף בדיקות בוצעו אתמול; מניין המתים בישראל עומד על 194; עלייה של עד 5 חולים בלבד בשלושת הימים האחרונים ברוב הישובים

24.04.2020, 21:04 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

21:00 - משרד הבריאות: מספר הנדבקים בישראל - מעל 15 אלף

משרד הבריאות הודיע כי מספר הנדבקים בנגיף הקורונה עומד על 15,058, ביחס ל-14,803 נדבקים אמש. מהנתונים עולה כי ביממה האחרונה אובחנו 255 בני אדם - עלייה של 1.9% בשיעור הנדבקים ביממה. מאז התפרצות הנגיף בישראל נפטרו ממנו 194 בני אדם. על-פי משרד הבריאות, מצבם של 137 בני אדם מוגדר קשה, בהם 102 מונשמים. מצבם של 102 נוספים מוגדר בינוני ומצבם של היתר קל. גם במספר המחלימים נרשמה עלייה - 6,003 ביחס ל-5,611 מחלימים אמש. מספר החולים הפעילים עומד על 8,861 ביחס ל-9,000 אמש.

הנתונים פורסמו בשנית לאחר שמשרד הבריאות פרסם נתונים שגויים שלפיהם כמעט 1,000 בני אדם אובחנו כחולים ביממה האחרונה.

(אדיר ינקו וירון דרוקמן)

17:33 - בשל הזינוק בנדבקים: סגר יוטל על שכונות בנתיבות ובבית שמש

ועדת השרים להגדרת "אזור מוגבל" אישרה להטיל סגר על השכונות נטעים ושלום בונייך בנתיבות ועל הרחובות חזני, צבאן, הצאלה, ברוש, ביל"ו וגרשונוביץ. בנוסף, סגר יוטל גם על השכונות נחלה ומנוחה וקריית בית שמש ב' בעיר בית שמש, בעקבות שיעורי תחלואה גבוהים בנגיף הקורונה. בשתי הערים נרשם זינוק בכמות החולים בימים האחרונים. הסגר ייכנס לתוקפו ביום א' בשעה 08:00.

(איתמר אייכנר)

הכניסה לעיר נתיבות, צילום: עמית שעל הכניסה לעיר נתיבות | צילום: עמית שעל הכניסה לעיר נתיבות, צילום: עמית שעל

16:35 - המשטרה תחל לאכוף את חובת השימוש במסכה במרחב הציבורי ביום ב'

אכיפת חובת עטיית מסכות במרחב הציבורי תחל ביום שני. כך הוחלט בישיבת הממשלה, על דעת היועץ המשפטי לממשלה, מנכ"ל משרד הבריאות והשר לביטחון פנים. בישיבת הממשלה הוחלט לבטל את מתן ההתראה לפני מתן קנס על אי עטיית מסכה. התקנות אינן תקפות לפעילות ספורטיבית במרחב הציבורי.

(איתמר אייכנר)

מסכות, צילום: נועה קסלר מסכות | צילום: נועה קסלר מסכות, צילום: נועה קסלר

כחלון "מרוצה שתיקנו את העיוותים, זה יתן אוויר למשק"

שר האוצר משה כחלון אמר ל-ynet אחרי אישורן בממשלה של ההקלות על מגבלות הקורונה: "אני שמח שתיקנו את כל העיוותים. זה יתן אוויר למשק". כחלון הוסיף: "אנחנו מחזירים את רוב המשק והמסחר לפעולה. זה חשוב גם למורל של הציבור וגם לכלכלה".

(איתמר אייכנר)

 

13:40 - משרד הבריאות: עלייה במספר הבדיקות

משרד הבריאות עדכן כי אתמול בוצעו 12,802 בדיקות קורונה. ביום רביעי נעשו 11,902 בדיקות.

12:00 - אושרו הקלות בפתיחת עסקים

הממשלה אישרה הבוקר שורת הקלות נוספות ומשמעותיות במשק. השרים אישרו פתיחה של כל החנויות - למעט בקניונים - וכן אפשרו מכירת מזון בבתי אוכל, ללא ישיבה. המספרות ייפתחו, בבתי אוכל יותר איסוף מבית האוכל, בנוסף למשלוחים. החנויות יידרשו לפעול לפי כללים של חיטוי והקמת מחיצה בין הלקוח למוכר. כמו כן, יחולו מגבלות על מספר הלקוחות בחנות ובעל העסק יהיה מחויב למנוע ככל הניתן התקהלות בכניסה ולתלות שלט ובו מספר הלקוחות המותר.

11:25 - עלייה של עד 5 חולים בלבד בשלושת הימים האחרונים ברוב הישובים

 

לפי נתוני משרד הבריאות, בתקופה זו נרשמה עלייה של חולה אחד בלבד בת"א, פתח תקווה, ראשון לציון וחולון; מספר הישובים בהם מספר חולי הקורונה גדל ביותר מ-10 תוך שלושה ימים עומד על שמונה בלבד; בירושלים - זינוק של 145.

 

9:13 - מניין המתים מקורונה בישראל עלה ל-193, מניין הנדבקים טיפס ל-14,882

 

משרד הבריאות עדכן כי מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל-14,882, עלייה של 79 מקרים חדשים מאז אתמול. עוד לפי הדיווח עלה מניין המתים ל-193, עלייה של מקרה אחד מאז אתמול. לא הייתה עלייה במספר החולים קשה מאז אתמול - שעמד על 139.

 

07:45 - נדחתה לבוקר ישיבת הממשלה על פתיחת החנויות

 

הממשלה צפויה להתכנס בבוקר (יום ו') באופן מקוון ולאשר הקלות נוספות ומשמעותיות במשק, ובהן ככל הנראה פתיחתן של כל חנויות הרחוב. ההקלות המסתמנות מגיעות על רקע הקריאות הגוברות לשחרור ענפים נוספים במשק, הן מצד השרים עצמם והן מצד העצמאים, שבימים האחרונים יצאו לשלל הפגנות בשל מצבם הכלכלי החמור.

סגר בתל אביב סגר בתל אביב סגר בתל אביב

מזכיר הממשלה הודיע לשרי הממשלה כי בשל העיכוב בקבלת החומרים וחוות הדעת המשפטיות, וכן בהמשך לבקשת השרים - תידחה ישיבת הממשלה לשעה 08:00.

לפי מתווה ההקלות שהתגבש בדיונים אתמול בין משרדי המשלה השונים, לצד חנויות הרחוב ייפתחו גם משתלות וסוכנויות רכב. הקניונים יישארו סגורים אך יש כוונה לפתוח אותם בעוד שבוע בהתאם להתפתחויות. בזמן הזה יבחנו להשיק אפליקציה לתיעוד לקוחות בקניונים.

חנויות הלבשה והנעלה הממוקמות ברחוב ייפתחו לפי המתווה שגובש. מסעדות ובתי קפה יפעילו שירות טייק אוויי. בשלב זה מסתמן שלא ייפתחו מכוני יופי וקוסמטיקה, אך מספרות ייפתחו בכפוף להגבלות שיפורסמו בהמשך. חידוש הפעילות במרכזי מסחר פתוחים דוגמת "ביג" עדיין נתון למחלוקת ובנושא צפוי ויכוח בישיבת הממשלה. מכונים לשטיפת רכב יוכלו להיפתח וגם אולמות תצוגה למכירת מכוניות. כמו כן יפעלו דוכני מפעל הפיס וחנויות צ'יינג' להמרת כספים.

בכירים בממשלה אמרו כי מאחורי הקלעים הייתה "מלחמת עולם" בין אנשי האוצר לבין מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב. "הוא גורר רגליים ומנסה לתקוע את ההקלות. הוא מושך את ניסוח התקנות כדי שלא יגיעו לממשלה וכך נאבד עוד יום יקר. האיש אומר על הכל לא. אין שום היגיון בהחלטות שלו", אמר אחד הבכירים. לפי הגורמים בר סימן טוב עיכב את ההקלות בתקנות לשעת חירום בשל מחלוקת על היקף ההקלות ועל הנוסח המדויק שלהן.

 

השר זאב אלקין דרש בקבוצת הווטסאפ של השרים להקדים את הדיון ככל האפשר: "דווקא אם אנחנו רוצים דיון רציני עם אפשרות להכניס שינויים, רצוי שהוא יתקיים מוקדם ככל האפשר כדי שיהיה אחר כך מספיק זמן להכין נוסח מתוקן ולפרסם לציבור. אחרת יש סיכון שנוסח מעודכן לא יפורסם עד כניסת השבת".

נמשכת הירידה במספר החולים הפעילים

במקביל דיווח אתמול משרד הבריאות כי מניין הנדבקים הכולל בישראל בנגיף הקורונה עומד כעת על 14,803 – עלייה של 305 בתוך יממה. מנגד, מספר המחלימים עמד אתמול על 396. עוד שלושה נפטרו מסיבוכי הנגיף ומניין המתים הכולל בישראל עומד על 192. 

 

מספר החולים הפעילים – כלומר ללא אלו שהחלימו או נפטרו – ממשיך לרדת ועומד כעת על 9,000 בדיוק. במספר החולים שמצבם קשה – 139 – אמנם חלה עלייה קלה של שלושה לעומת העדכון הקודם, אך בהסתכלות בטווח של יממה הייתה דווקא ירידה של שני חולים במצב קשה. 109 מהחולים מחוברים למכונות הנשמה, אם כי חמישה מהם הם מונשמים כרוניים.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות