אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על תמכור 3 מטוסי 737-800 - ותחכור אותם מחדש צילום: רויטרס

אל על תמכור 3 מטוסי 737-800 - ותחכור אותם מחדש

המטוסים יימכרו לחברת ליסינג אמריקאית ב-76 מיליון דולר, כך לפי הדיווח לבורסה. העסקה מותנית בסיוע של 400 מיליון דולר שתקבל החברה מהמדינה והיא חלק מהתוכנית העסקית שגיבשה אל על להבראתה כפי שהוצגה לאוצר ולבנק דיסקונט - אולם היא טרם אושרה

23.04.2020, 23:08 | נווית זומר

אל על נערכת לשיפור בתזרים המזומנים: החברה חתמה היום (ה') על מזכר הבנות למכירת שלושה מטוסים מסוג בואינג 800 -737 שבבעלותה לחברת ליסינג אמריקאית וחכירתם מחדש.

לפי המזכר, המטוסים יימכרו תמורת 76 מיליון דולר ואל על תחכור אותם חזרה לתקופה של 8 שנים, כשבסוף התקופה יחזרו המטוסים לבעלות החברה האמריקאית. כך לפי דיווחי החברה לבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעסקת ליסינג שיתרונה הוא שאל על תקבל כעת סכום מזומן, שיעזור לה במצוקת המזומנים אליה נקלעה ואילו עבור החכירה תשלם בתשלומים חודשיים לאורך 8 שנים. אולם, העסקה תלויה בסיוע מהמדינה וזה טרם אושר.

העסקה כלולה בתוכנית העסקית שגובשה על ידי אל על כפי שהוצגה לבנק דיסקונט ולאוצר, לצורך קבלת הלוואה בערבות מדינה בסך 400 מיליון דולר. יש לציין כי העסקה כפופה לתנאים, כפי שנחתמו במזכר ההבנות עם הרוכשת - בראשם קבלת תמיכה כספית או אחרת  ממדינת ישראל, ובנוסף שחרור המטוסים משעבודים קיימים ובדיקה פיזית שתבצע הרוכשת במטוסים, אולם תמיכה כזאת טרם אושרה.

אל על מקווה כי בקרוב ייחתם הסכם לקבלת ההלוואה עם הבנק ועם המדינה, אך עד כה לא הושגו הבנות אלו. עוד מדווחת החברה כי מתוך 76 מיליון הדולר תמורת החכירה   - 21 מיליון דולר ישארו בידי הקונה שצפויים לכסות את השיפוצים שידרשו למטוסים בתקופת ההחכרה. יחד עם זאת 75% מסכום הפקדון צופים שי חזור לידי אלעל בהדרגה עד סוף 2021, בכפוף לשיפוץ.

עוד נמסר מהחברה כי במועד המכירה תכיר אל על בספריה בהפסד הון בסך 3.7 מיליון דולר לפני מס ( לפי תקן EFRS16 בנוגע לפחת המטוסים).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות