אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ חתם על חבילת סיוע בגובה 484 מיליארד דולר צילום: MCT

משבר הקורונה

טראמפ חתם על חבילת סיוע בגובה 484 מיליארד דולר

החבילה, שאושרה מוקדם יותר בבית הנבחרים, תספק מימון לעסקים קטנים ולבתי חולים ובעקבות זאת יעלה סכום הסיוע הכולל של ממשלת ארה"ב למלחמה בקורונה לרמה חסרת תקדים של כ-3 טריליון דולר

24.04.2020, 19:53 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם היום (ו') על חבילת סיוע כלכלית בגובה 484 מיליארד דולר למלחמה בקורונה, לאחר שמוקדם יותר אישר אותה בית הנבחרים. חבילת החילוץ אמורה לספק מימון לעסקים קטנים ולבתי חולים, ובעקבות זאת יעלה הסכום הכולל של חבילות הסיוע הממשלתיות לרמה חסרת תקדים של קרוב ל-3 טריליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החבילה אושרה בבית הנבחרים שבשליטת הדמוקרטים ברוב סוחף של 388 בעד מול 5 בלבד נגד ונעדר אחד. זו הייתה הפעם הראשונה מאז סוף מרץ שבה נפגשו פיסית חברי בית הנבחרים, וזאת בשל התפשטות נגיף הקורונה. ההצבעה התקיימה בהתאם להנחיות החדשות, וחברי הקונגרס חבשו מסיכות ושמרו על מרחק פיסי אחד מהשני.

כתוצאה מכך ההצבעה נמשכה זמן רב יותר מהרגיל, שכן המחוקקים נכנסו למליאה בקבוצות קטנות ונדרשו לעמוד בשורה במרחק של 2 מטרים אחד מהשני. כמו כן, בין ההצבעות נוקתה וחוטאה המליאה.

גופת חולה קורונה מוצאת מבי"ח בברוקלין ניו יורק, צילום: איי אף פי גופת חולה קורונה מוצאת מבי"ח בברוקלין ניו יורק | צילום: איי אף פי גופת חולה קורונה מוצאת מבי"ח בברוקלין ניו יורק, צילום: איי אף פי

בית הנבחרים אישר גם הקמת ועדה שתחקור את התגובה האמריקאית לנגיף, ותבחן כיצד מקצים את תקציבי הסיוע. לפי יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי מהמפלגה הדמוקרטית, הקמת הוועדה הייתה חיונית כדי לוודא שהכספים מגיעים להיכן שהם נחוצים ולמנוע הונאות. "המצב הזה מאד מאד עצוב", הגיבה. "מספר עצום של אנשים הושפע מהמצב ומחוסר הוודאות. אנחנו מקווים להגיע בקרוב לשלב ההתאוששות, אבל בשלב זה אנחנו עדיין בשלבי הבלימה".

החבילה הנוכחית בגובה 484 מיליארד דולר היא הרביעית שאושרה עד כה להתמודדות עם השלכות התפרצות הקורונה. היא תספק מימון לעסקים קטנים ולבתי חולים שקורסים תחת הנטל הכלכלי כתוצאה מהנגיף שגרם עד כה למותם של קרוב ל-50 אלף אנשים ברחבי ארה"ב ולהפיכתם של 26 מיליון אנשים למובטלים.

בכך נמחקו כל המשרות שנוצרו לאורך תקופת התעסוקה הארוכה ביותר שנרשמה בהיסטוריה האמריקאית. חבילת הסיוע העיקרית אושרה כבר במרץ והיא בשווי של מעל 2 טריליון דולר. היא נחשבת לחבילת הסיוע הגבוהה ביותר שאושרה אי פעם בקונגרס האמריקאי.

הרפובליקנים והדמוקרטים עדיין חלוקים בנוגע להזרמת מימון

עם זאת, הרפובליקנים והדמוקרטים עדיין חלוקים בנוגע להזרמת מימון למדינות ולרשויות מקומיות. אף שטראמפ הודיע כי יתמוך בחקיקה בנושא, הרפובליקנים מתנגדים לרעיון.

החבילה שאושרה כוללת 250 מיליארד דולר המיועדים לקרן שתעניק הלוואות בתנאים נוחים לעסקים קטנים ובינוניים שנאלצו להפסיק את הפעילות שלהם בשל הקורונה, וזאת על מנת שיוכלו להמשיך ולשלם משכורות לעובדים.

כמו כן, היא כוללת 100 מיליארד דולר שיועברו לבתי חולים ויעזרו להגדיל את מערך הבדיקות, 60 מיליארד דולר שיוקצו לבנקים קטנים וקהילתיים ו-60 מיליארד דולר נוספים לקרן נוספת להלוואות לעסקים קטנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות