אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממוצאי שבת: חנויות, מכוני יופי ומספרות ייפתחו; מגבלת 500 המטרים תישמר צילום: shutterstock

ממוצאי שבת: חנויות, מכוני יופי ומספרות ייפתחו; מגבלת 500 המטרים תישמר

החל ממוצאי שבת ייפתחו חנויות הרחוב - לרבות מתחמי "ביג", מספרות ומכוני יופי - וניתן יהיה לאסוף משלוחים ממסעדות. התנאי: בעלי העסקים ימדדו חום בכניסה ויעמדו בהגבלה של כמות הלקוחות בכל רגע נתון. הקניונים יישארו סגורים. הקנס על אי-עטיית מסכה במרחב הציבורי - 200 שקלים

24.04.2020, 11:48 | ynet
הממשלה אישרה הבוקר (יום ו') שורת הקלות נוספות ומשמעותיות במשק שיכנסו לתקוף במוצאי שבת. השרים אישרו פתיחה של כל החנויות - למעט בקניונים - וכן אפשרו מכירת מזון בבתי אוכל, ללא ישיבה. המספרות ייפתחו, בבתי אוכל יותר איסוף מבית האוכל, בנוסף למשלוחים. השרים אישרו גם את חידוש הפעילות במרכזי מסחר פתוחים דוגמת "ביג". החנויות יידרשו לפעול לפי כללים של חיטוי והקמת מחיצה בין הלקוח למוכר. כמו כן, יחולו מגבלות על מספר הלקוחות בחנות ובעל העסק יהיה מחויב למנוע ככל הניתן התקהלות בכניסה ולתלות שלט ובו מספר הלקוחות המותר.

קראו עוד בכלכליסט

המגבלה שמחייבת להישאר במרחק של עד 500 המטרים מהבית לא שונתה. כמו כן, הקנס על אי-עטיית מסכה במרחב הציבורי נותר על סכום של 200 שקלים, אך יינתן ללא אזהרה החל מהפעם הראשונה שבה אזרח ייתפס הולך ללא מסכה.

על פי טיוטת התקנות לשעת חירום שהגיש משרד הבריאות, בעל העסק יגיש הצהרה על עמידה בתנאים לרשות המקומית. הוא יסדיר, ככל הניתן, ביצוע מדידת חום לנכנסים לעסק, ויתשאל את הנכנסים לגבי תסמיני מחלה. עסק שבו מועסקים בדרך כלל עובדים במשמרות, ישבץ בעל העסק, ככל האפשר, את אותה קבוצת עובדים במשמרת. בעת הטיפול בלקוח יעטה העובד כפפות אותם יחליף בין לקוח ללקוח ויחבשו מסיכה ומגן פנים. בעל העסק יקפיד ככל האפשר על שמירת מרחק של 2 מטר בין הלקוחות, למעט מי שגר באותו בית, ולרבות באיזור ההמתנה.

מספרה, צילום: shutterstock מספרה | צילום: shutterstock מספרה, צילום: shutterstock

בעל העסק ישגיח על כניסת המבקרים כך שלא ישהו בכל עת בתוך העסק לקוחות ביחס של יותר מ-2 לקוחות לכל ספר, בכל עת לא ישהו בעסק יותר מ-4 לקוחות סך הכל, ובעסק שגודלו מעל 75 מ"ר לא יותר מ-6 לקוחות, ובעסק שגודלו יותר מ-100 מ"ר לא יותר מ-8 לקוחות. המפעיל מקום או עסק בניגוד לתנאים דינו מאסר 6 חודשים או קנס.

למפקחים ברשויות המקומיות יוקנו סמכויות אכיפה לחנויות ומספרות

כמו כן, הממשלה אישרה בתקנות שעת חירום למפקחים שהוסמכו על ידי מנהל רשות הטבע והגנים להטיל קנסות על אנשים. גם למפקחים ברשויות המקומיות יוקנו סמכויות אכיפה על החנויות ומספרות. פקחים אלה יורשו גם לאכוף בתוך חנות, את החובה על בעל מקום שלא להכניס אדם שאינו חובש מסיכה.

יו"ר נשיאות המגזר העסקי, דובי אמיתי, אמר בתגובה להחלטת הממשלה כי "בלי לשחרר את הילדים, לא נשחרר לא את ההורים ולא את המשק. כולנו כלואים בבתים והעסקים מתמוטטים. אנחנו מעריכים ומברכים על כל צעד בדרך לפתיחת המשק, אך שום בשורה מלבד פתיחה מלאה של המשק וחזרה לשגרה לא תציל את העסקים".

הממשלה אישרה גם את בקשת שר העבודה הרווחה אקוניס, לפיה כל עובדי הרווחה של המשרד יחזרו לעבודה מלאה ביום ראשון, זאת בנוסף להחרגה של עובדי הרווחה ברשויות המקומיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות