אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סין שלחה לצפון קוריאה מומחים כדי לסייע בטיפול בקים ג'ונג און צילום: איי אף פי

דיווח: סין שלחה לצפון קוריאה מומחים כדי לסייע בטיפול בקים ג'ונג און

נסיעת המשלחת הסינית, הכוללת פקידים ורופאים, מגיעה על רקע דיווחים סותרים לגבי מצב בריאותו של המנהיג הצפון קוריאני; השבוע דווח כי קים מתאושש מהליך קרדיו-ווסקולרי שנערך ב-12 באפריל

25.04.2020, 11:15 | שירות כלכליסט

סין שלחה צוות רפואי מיוחד לצפון קוריאה כדי לייעץ לרופאים במדינה לגבי הטיפול במנהיגה - קים ג'ונג און, כך מדווחת סוכנותו רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

נסיעת המשלחת הסינית, הכוללת פקידים ורופאים, מגיעה על רקע דיווחים סותרים לגבי מצב בריאותו של המנהיג הצפון קוריאני.

לפי הדיווח, המשלחת שבראשה חבר בכיר במחלקת קשרי החוץ של המפלגה הקומוניסטית הסינית יצאה מבייג'ינג ביום חמישי. מחלקת קשרי החוץ הסינית היא הגוף העוסק בכל הקשור ליחסים עם צפון קוריאה.

קים ג קים ג'ונג און | צילום: איי אף פי קים ג

ה-Daily NK אתר חדשות שבסיסו בסיאול, דיווח מוקדם יותר השבוע שקים מתאושש מהליך קרדיו-ווסקולרי (בכלי הדם הלבביים) שנערך ב-12 באפריל. גורמים בדרום קוריאה ובסין הכחישו טענות לפיהן קים נמצא במצב קריטי לאחר הניתוח שעבר. פקידים דרום קוריאנים סיפרו שלא מצאו כל סימנים לפעילות יוצאת דופן בצפון קוריאה.

ביום שישי אמרו גורמי מודיעין דרום קוריאנים לרויטרס שלמיטב ידיעתם קים בחיים וכנראה יקיים הופעה פומבית בקרוב. גורם מודיעין אמריקני אמר שידוע שלקים בעיות בריאות שונות, אך שגם אין סיבה להעריך שהוא נמצא כעת במצב קשה, ולא יוכל להמשיך להופיע בציבור.

הפעם האחרונה שהתקשורת הצפון קוריאנית דיווחה על מעשיו של קים היתה ב-11 אפריל, אז הוא ניהל פגישה עם בכירים, אך היא לא הזכירה אותו כלל כשנעדר מאחד האירועים החשובים בצפון קוריאה - לציון יום הולדתו של סבו, קים איל סונג, שנערך ב-15 באפריל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות