אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת בעלי העניין של אלשטיין בלאס וגאס נכנסת לישורת האחרונה: מחיר חברת הנדל"ן ירד ב־32% צילום: סיוון פרג'

בלעדי לכלכליסט

עסקת בעלי העניין של אלשטיין בלאס וגאס נכנסת לישורת האחרונה: מחיר חברת הנדל"ן ירד ב־32%

נכסים ובניין ואי.די.בי הגיעו להסכמה לפיה הראשונה תרכוש את חלקה של האחרונה ב־IDBG, שמחזיקה בנדל"ן בעיר ההימורים, ב־26 מיליון דולר

26.04.2020, 08:11 | גולן חזני

עסקת בעלי העניין של אדוארדו אלשטיין בלאס וגאס מתקדמת: ל"כלכליסט" נודע כי שתי החברות שבשליטתו — אי.די.בי פתוח ונכסים ובניין(באמצעות דסק"ש) הגיעו להסכמה ומחליפות טיוטות אחרונות של הסכם שבמסגרתו נכסים ובניין תרכוש את חלקה של אי.די.בי פתוח (26%) בחברת IDBG, שמחזיקה בנדל"ן בלאס וגאס, תמורת 26 מיליון דולר ובכך תעלה לאחזקה של 100% בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

אדוארדו אלשטיין. מעביר נכס מיד ליד, צילום: סיוון פרג אדוארדו אלשטיין. מעביר נכס מיד ליד | צילום: סיוון פרג' אדוארדו אלשטיין. מעביר נכס מיד ליד, צילום: סיוון פרג

המחיר שסוכם מהווה הנחה של 32% ביחס לשלושת הערכות השווי הבלתי תלויות שביצעו הצדדים, שנקבו בשווי של 37.7 מיליון דולר לחלקה של אי.די.בי. במסגרת העסקה, אי.די.בי תקבל גם 1.5 מיליון דולר ש־IDBG חייבת לה.

עיקר הפעילות של IDBG הוא החזקה בפרויקט הנדל"ן המניב טיבולי שבלאס וגאס, שכולל שטחי מסחר ומשרדים. נכסים ובניין החליטה לרכוש את חלקה של אי.די.בי בחברה כדי לנסות להשביח את הנכס לבדה, שכן אי.די.בי מצויה במצוקה פיננסית, ובפועל היא חדלת פירעון שכן השווי הנכסי הנקי שלה בדו"חות 2019, שכללו הערת עסק חי, היה שלילי בהיקף של 1.2 מיליארד שקל, כך שאין ביכולתה להזרים הון לחברה. בנוסף, אי.די.בי זקוקה למזומנים כדי לפרוע את חובותיה למחזיקי האג"ח שמסתכמים בכ־2 מיליארד שקל.

הפחתת המחיר משקפת את ירידת הערך של הנכס בשל משבר הקורונה, וכן היא תוצאה של העובדה שמדובר במניות מיעוט שאי.די.בי תתקשה למכור בשוק.

מכיוון שמדובר בעסקת בעלי עניין, אלשטיין, שמכהן כממלא מקום מנכ"ל נכסים ובניין, היה מנוע מלעסוק בעסקה הזו. את המגעים מטעם נכסים ובניין הובילה ועדת הביקורת של החברה, שמורכבת מהדירקטורים החיצוניים והבלתי תלויים שלה, שבראשה עומד הדח"צ יחזקאל דסקל.

גם לאחר החתימה על ההסכם העסקה אינה ודאית, שכן היא צריכה לזכות ברוב מקרב בעלי מניות המיעוט באסיפת בעלי המניות של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות