אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ילדי הגנים יגיעו לחצי שבוע, י"א-י"ב למרתונים להכנה לבגרויות צילום: אלכס קולומויסקי

ילדי הגנים יגיעו לחצי שבוע, י"א-י"ב למרתונים להכנה לבגרויות

על פי המתווה של שר החינוך לחזרה ללימודים, יחולקו ילדי הגנים לשתי קבוצות שיחלקו את מבנה הגן; גם ילדי א' - ג' יחולקו לקבוצות, שיפוזרו בין כל כיתות הלימוד. ילדי ד'-י' ימשיכו בלמידה מרחוק עד סוף השנה. תלמידי יא'-יב' ילמדו מרחוק, אך יעשו מרתונים של הכנה לבגרויות

25.04.2020, 22:29 | שחר אילן

ועדת השרים לטיפול בקורונה תדון מחר (א') במתווה של שר החינוך רפי פרץ לחזרה ללימודים. על פי המתווה, גני הילדים יחולקו לשתי קבוצות שכל אחת מהן תגיע לגן חצי שבוע. כיתות א'-ג' יפוצלו לקבוצות, ואלה ילמדו בכלל החדרים הפנויים (א'-ו'). תלמידי יא'-יב' המתכוננים לבחינות הבגרות ימשיכו בלמידה מרחוק, אבל יערכו מרתונים של הכנה בבתי הספר. המתווה של פרץ קובע שכיתות ד'-י' ימשיכו בלמידה מרחוק עד סוף השנה.

על פי המודל, "יש הכרח להחזיר את מערכת החינוך לתפקוד עם שמירה על הנחיות משרד הבריאות". זאת, משום שהדבר הכרחי להחזרת המשק לפעילות סדירה. בשל כך, מתמקד המתווה בגני הילדים ובכיתות הנמוכות. הוא מציע שילוב של למידה פיסית ככל האפשר עם מערכת לימוד מרחוק. הכיתות והגנים יפוצלו לקבוצות.

קראו עוד בכלכליסט

גני הילדים יחולקו לשתי קבוצות, שבכל אחת מהן 15 ילדים, וכל אחת מהן תלמד חצי שבוע בגן וחצי בלימוד מרחוק. תיבחן אפשרות להפעיל את הצהרונים עד 16:00 באותה מתכונת.

גם כיתות א'-ג' יחולקו לשתי קבוצות, ויעשו שימוש גם בחדרים של שכבות ד'-ו'. הלמידה תהיה בימים ראשון עד חמישי. ההפסקות יהיו בשעות שונות כדי למנוע מפגש בין הקבוצות. כיתות ד'-ו', חטיבות הביניים וכיתות י' בתיכונים ימשיכו בלמידה מרחוק.

המתווה לא מתייחס כלל לאפשרות החזרה ללימודים של כיתות ד'-י' ולא ברור ממנו כלל אם הן יחזרו לבית הספר עד סוף השנה. בלשכת פרץ אומרים כי הדבר "תלוי בקצב ההתפשטות וההדבקה של המחלה, ובשאלה איך המתווה יעבוד בגילאים הנמוכים". 

שר החינוך רפי פרץ, צילום: רויטרס שר החינוך רפי פרץ | צילום: רויטרס שר החינוך רפי פרץ, צילום: רויטרס

כיתוב יא'-יב' ימשיכו בלמידה מרחוק. עם זאת, ייערכו בבתי הספר מרתונים של הכנה לבגרות בקבוצות של עד 10 תלמידים. הבחינות יתקיימו בחודשים יוני-יולי בקבוצות של עד 15 תלמידים עם משגיח אחד בכל כיתה. פרץ אמר ש"המתווה מאזן בין בריאות התלמידים והמורים לבין חזרה לשגרה הנצרכת למשק ולמדינה. הוא מחזיר את מערכת החינוך לתפקוד, אם כי במתכונת שונה וזהירה״.

המודל מניח לימודים בקבוצות של 15 תלמידים, כלומר הרבה יותר ממה שמשרד הבריאות מוכן בשלב זה להתיר. בנוסף הוא מניח אפשרות של חזרה רצופה ללימודים בכיתות הנמוכות. זאת, בעד מכון גרטנר לאפידמיולוגיה המליץ לחזור ל-4-7 ימים בלבד ואז לערוך הפסקה כדי למנוע אפשרות של הדבקה המונית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות