אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמיים נפתחים לאט: חברת "אייר בלטיק" תשוב לפעול בישראל צילום: רויטרס

שמיים נפתחים לאט: חברת "אייר בלטיק" תשוב לפעול בישראל

אחרי וויז אייר ואייר קנדה, חברת התעופה הלטבית הודיעה שתחזיר את הטיסות לישראל - החל מיולי; הישראלים שישובו לארץ יצטרכו לשהות שבועיים בבידוד כנדרש בחוק

26.04.2020, 11:32 | תומר הדר

חברת אייר בלטיק הלטבית תשוב להפעיל טיסות לישראל ביולי הקרוב, כך הודיעה היום (א') החברה שבסיסה ממוקם בריגה. לפי הודעת אייר בלטיק, עוד לפני חידוש הטיסות לישראל תחל החברה לפעול ב-13 במאי בקווים למספר ערים אירופיות. ב-10 במרץ הודיעה אייר בלטיק על עצירת הטיסות לתל אביב ולרומא.

קראו עוד בכלכליסט

מטבע הדברים, לא ניתן לחזות מה תהיה מדיניות הבריאות של לטביה, או של ישראל, בעוד כחודשיים - אך לעת עתה לפי נתוני ארגון התיירות העולמי, גבולות לטביה סגורים לכניסה של זרים. לפי נתוני רשות שדות התעופה, הטיסה אייר בלטיק בשנה שעברה 46,570 נוסעים המהווים 0.19% מכלל הנוסעים אשתקד.

אייר בלטיק, צילום: רויטרס אייר בלטיק | צילום: רויטרס אייר בלטיק, צילום: רויטרס

אייר בלטיק מצטרפת לרשימה של חברות תעופה המתאוששות לאיטן ומצהירות על כניסה מחודשת לישראל. בשבוע שעבר הודיעה וויזאייר כי תחדש את הטיסות לישראל כבר בראשון במאי, כלומר בעוד פחות משבוע - בטיסה ראשונה לוינה, ובטיסה נוספת ללונדון. יש להדגיש: הישראלים שישובו לארץ יצטרכו לשהות שבועיים בבידוד כנדרש בחוק.

גם אייר קנדה שחדלה לטוס לישראל ב-13 במרץ, צפויה לחדש את טיסותיה לארץ בתחילת יוני. קנדה אינה מתירה את כניסתם של זרים חולים לשטחה ודורשת מקנדים אשר שבים מחו"ל לשהות בבידוד למשך שבועיים.

במקביל, לפי פרסומים בהודו צפויה אייר אינדיה לשוב לפעילות חלקית ב-4 במאי. פעילותה הבינלאומית צפויה להתחדש ביוני. אייר אינדיה נהנתה בשעתו מנתח נאה מעוגת הטיסות להודו והפעילה שש טיסות שבועיות לתל אביב בתחילת השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות