אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדירקטורים במגדל התקפלו, לא ידונו בהדחת גלעד צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי לכלכליסט

הדירקטורים במגדל התקפלו, לא ידונו בהדחת גלעד

הדירקטורים חששו מסנקציות של הממונה על שוק ההון משה ברקת כלפיהם, עד כדי הרחקה מדירקטוריון מגדל ביטוח; ברקת הבהיר כי לא יקבל החלפה של יו"ר נוסף בחברה שהחליפה תשעה מנכ"לים ויו"רים מאז רכש אליהו את השליטה ב-2012

26.04.2020, 13:58 | גולן חזני
חברי דירקטוריון מגדל אחזקות מתקפלים מההחלטה שהוביל בעל השליטה שלמה אליהו על הדחתו של ניר גלעד מתפקיד יו"ר החברה הבת מגדל ביטוח. מניית מגדל מטפסת בשעה זו ב-5% בבורסה בתל אביב, בשל ההערכה המתחזקת כי אליהו עשוי למצוא עצמו בקרוב מחוץ לדירקטוריון החברה. זו העלייה הגבוהה ביותר במדד, מול עליות של 1%-2% בהראל והפניקס.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי לפני שעה קלה שלחו הדירקטורים מכתב נוסף ליו"ר רשות שוק ההון משה ברקת, בו הודיעו לו כי ינהגו לפי הנחייתו כפי שהיא מופיעה במכתב ששלח להם ביום חמישי האחרון. במכתב זה דרש מהם ברקת שלא לבצע שום שינוי במשרת יו"ר או מנכ"ל מגדל.  

למעשה דירקטוריון מגדל אחזקות היה זה שהחליט על ההדחה של גלעד מתפקיד מנכ"ל מגדל אחזקות. כדי להדיחו מתפקיד דירקטוריון מגדל ביטוח, יש צורך בהתכנסות של דירקטוריון מגדל ביטוח שאמורה היתה להתקיים השבוע. שישה מחברי דירקטוריון מגדל אחזקות חברים בדירקטוריון מגדל ביטוח והיו אמורים להוביל את ההחלטה אולם כאמור הם נסוגו.

הממונה על שוק ההון משה ברקת, צילום: עמית שעל הממונה על שוק ההון משה ברקת | צילום: עמית שעל הממונה על שוק ההון משה ברקת, צילום: עמית שעל

מכתב ההתקפלות נשלח שעתיים לאחר מכתב ששלחו הבוקר דירקטורים במגדל אחזקות, ובו עמדו מאחורי ההחלטה מיום חמישי להדיח את גלעד מתפקיד יו"ר מגדל ביטוח. הדירקטורים החתומים הם מירב בן כנען ושלמה הנדל והדח"צים, עוזי מוסקוביץ', אריה מיטקביץ' וגבי פיקר. הדירקטור חיים רמון שסירב להצטרף למאבקם של הדירקטורים וברקת לא חתם על המכתבים.

נראה כי הדירקטורים חששו מסנקציות של ברקת כלפיהם עד כדי הרחקה מדירקטוריון מגדל ביטוח, אחרי שהבהיר כי לא יקבל החלפה של יו"ר נוסף בחברה שהחליפה תשעה מנכ"לים ויו"רים מאז רכש אליהו את השליטה ב-2012.

ברקת השיב למכתב הראשון של הדירקטורים מהבוקר במהירות תוך הבהרה שלא יחזור בו מעמדתו, אבל זימן את הדירקטורים לפגישות אישיות עמו. הדירקטורים ביקשו לקיים עמם פגישה נוספת בקבוצה רחבה יותר, כדי שיוכלו להבהיר את עמדתם ולהביע את חששם ליציבות החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות