אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוזרים לגהץ: עלייה של 8.5% בתשלומים באשראי בשבוע שעבר צילום: Shutterstock

משבר הקורונה

חוזרים לגהץ: עלייה של 8.5% בתשלומים באשראי בשבוע שעבר

לפי נתוני חברת שב"א, הוצאות הישראלים בכרטיסי אשראי הסתכמו ב-5.62 מיליארד שקל בשבוע שהסתיים ב-25 באפריל - לעומת 5.18 בשבוע העבודה המלא לפני פסח. ברכישה באשראי עם הצגת כרטיס - נוכחות פיזית בבית העסק - נרשמה עלייה של 21%

26.04.2020, 17:25 | רחלי בינדמן

ההקלות בסגר מחזירות את הציבור לאט ובזהירות לשלוף את כרטיס האשראי מהארנק.

קראו עוד בכלכליסט

לפי נתוני חברת שב"א (שרותי בנק אוטומטיים) - המפעילה את מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי - ההוצאות של הישראלים בכרטיסי אשראי בשבוע של ה-19 עד ה-25 באפריל הסתכמו ב-5.62 מיליארד שקל. זאת לעומת 5.18 מיליארד שקל בשבוע העבודה המלא האחרון שלפני חג הפסח - 29 במרץ עד ה-4 באפריל. מדובר בעלייה של 8.5%.

עוד עולה מהנתונים, כי עיקר העלייה בהוצאות נרשמה בעסקאות אשראי עם הצגת כרטיס (כלומר נוכחות פיזית בבית העסק) והן הגיעו בשבוע שעבר לסכום של 2.13 מיליארד שקל. מדובר בעלייה של 21%  לעומת ההוצאות בשבוע העבודה המלא האחרון שלפני פסח - 1.76 מיליארד שקל.

כרטיסי אשראי, צילום: Shutterstock כרטיסי אשראי | צילום: Shutterstock כרטיסי אשראי, צילום: Shutterstock

עלייה של 2.6% נרשמה בהוצאות בכרטיסי אשראי בעסקאות ללא הצגת כרטיס (אונליין). במהלך השבוע האחרון נרשמו במערכת התשלומים בכרטיסי אשראי הוצאות בעסקאות אונליין בהיקף של 3.49 מיליארד שקל, לעומת הוצאות בהיקף של 3.40 מיליארד שקל בשבוע שבין ה-29 במרץ ל-4 באפריל.

היקף ההוצאות בכרטיסי אשראי בעסקאות ללא הצגת כרטיס (אונליין) היווה בתקופה שבין 19 ל-25 באפריל 62.1% מסך ההוצאות בכרטיסי אשראי בישראל. לעומת זאת, במהלך שבוע העבודה המלא האחרון שלפני חג הפסח היוו העסקאות אונליין 65.6% מסך ההוצאות בכרטיסי אשראי.

יש לציין כי מנתוני שב"א, שפוענחו ופורסמו על ידי בנק ישראל בשבוע שעבר, עולה כי מאז תחילת משבר הקורונה חלה ירידה של עשרות אחוזים בהוצאות הישראלים בכרטיסי אשראי 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות