אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשנה ליועמ"ש: המורים אינם יכולים לעבוד בלמידה מרחוק בהיקף של יותר מ-50% צילום: אוהד צויגנברג

המשנה ליועמ"ש: המורים אינם יכולים לעבוד בלמידה מרחוק בהיקף של יותר מ-50%

המשנה ליועמ"ש עו"ד רז נזרי מציין כי חוות דעתו היא בהתאם להחלטת הממשלה הקיימת. עם זאת הוא גם ממליץ להגיע לפתרון מוסכם עם משרד החינוך שסבור שיש לפצות את המורים בהיקף גדול יותר. משרד החינוך: ההחלטה התקבלה במחטף

26.04.2020, 22:38 | שחר אילן ועמיר קורץ

חוות דעת של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד רז נזרי בעניין שכר המורים קובעת, שעל פי החלטת הממשלה הקיימת המורים אינם יכולים לעבוד בלמידה מרחוק בהיקף של יותר מ-50%. עם זאת נזרי גם ממליץ להגיע לפתרון מוסכם עם משרד החינוך שסבור שיש לפצות את המורים בהיקף גדול יותר.

ב-19.4 קיבלה הממשלה תקנה לשעת חרום המורה "להנחות את מנכ"ל משרד החינוך, הממונה על השכר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה לקבוע בהסכמה כללים שיאפשרו לעובדי הוראה במהלך תקופת החרום לבצע עבודה מרחוק. היקף העבודה מרחוק יקבע באופן דיפרנציאלי בהתאם לשלב החינוך ולא יעלה על 50% מהיקף משרתו של עובד הוראה".

קראו עוד בכלכליסט

משרד האוצר טוען שהתקנה מכילה על המורים את ההסכם הקיבוצי שלפיו 50% משכרם ימומן ע"י המדינה ו-50% אחרים מימי חופשה. כיוון שאין להם ימי חופשה, דורש האוצר שהם יחזירו ימים בחופש הגדול וטוען שאינם יכולים ללמד מרחוק בהיקף של יותר מ-50%. מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ביקש חוות דעת של נזרי. האוצר מבקש לשלם למורים רק 30%, חוץ ממורי התיכון המכינים לבגרות.

למידה מרחוק למידה מרחוק למידה מרחוק

נזרי כותב כי "החלטת הממשלה בנוסח הנוכחי קובעת אכן כי היקף העבודה של עובדי ההוראה לא יעלה על 50%. יש לפעול בהתאם להחלטה זו כל עוד לא שונתה". עם זאת הוא גם קובע כי "נכון למצות את השיח בין הצדדים ולגבש החלטה מוסכמת בנושא בהתאם להחלטת הממשלה בטרם תתקיים הידברות עם הסתדרות המורים".

לדבריו, "הצורך בקביעת כללים והנחיות בהסכמה כמפורט בהחלטת הממשלה מתחדד גם לנוכח טענת משרד החינוך לפיהן החלטת הממשלה עברה להתייחסות המשרד זמן קצר לפני הישיבה והתנגדות המשרד להחלטה לא הובאה בפני הממשלה". ובמילים אחרות, משרד החינוך מאשים את האוצר בהעברת ההחלטה במחטף.

במשרד האוצר טוענים שנזרי קבע חד משמעית שהלמידה מרחוק היא עד 50% והדיון הוא כמה מתוכם יקבלו המורים. במשרד החינוך טוענים שנזרי קיבל את דרישתם שהנושא יוכרע בדיון משותף. כך שנראה שחוות הדעת חיזקה את עמדת האוצר אבל לא הכריעה במחלוקת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות