אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סכסוך עבודה בדלק ישראל: "תשובה מוכר את החברה בלי להסדיר את זכויות העובדים" צילום: קבוצת דלק

סכסוך עבודה בדלק ישראל: "תשובה מוכר את החברה בלי להסדיר את זכויות העובדים"

העובדים מזהירים כי אם הנהלת החברה לא תסיים את המו"מ על הסכם קיבוצי חדש, הם ישביתו את העבודה בתחנות הדלק ובחנויות הנוחות "מנטה" כבר מה-10 במאי.

27.04.2020, 13:54 | ליאור גוטמן
הסתדרות העובדים הלאומית הכריזה היום (ב') על סכסוך עבודה בחברת דלק ישראל שבשליטת קבוצת דלק של יצחק תשובה. הסיבה, לטענת העובדים, היא הכוונה למכור את החברה לגורם זר, זאת מבלי להבטיח לעובדים את תנאי שכרם ועבודתם שם.

קראו עוד בכלכליסט

דלק ישראל מחזיקה בכ-250 תחנות דלק, מתוכן כ-75% פועלות בהפעלה עצמית. לחברה גם קרוב ל-200 חנויות נוחות שפועלות תחת המותג "מנטה", והיא מעסיקה כ-2,000 עובדים. בשבועות האחרונים הודיעה קבוצת דלק על כוונתה למכור את דלק ישראל, כמו גם את תחנות הכוח שלה, כדי להזרים כסף לקופה. הסכום המבוקש הוא כמיליארד שקל. 

בהסתדרות הלאומית טוענים כי המהלך נעשה ללא קיום משא מתן לשם הסדרת זכויות העובדים "ותוך התעלמות מוחלטת מפניותיה של ההסתדרות הלאומית אל הנהלת החברה". 

250 תחנות דלק ו-200 חנויות מנטה לקראת השבתה, צילום: מוטי פישביין 250 תחנות דלק ו-200 חנויות מנטה לקראת השבתה | צילום: מוטי פישביין 250 תחנות דלק ו-200 חנויות מנטה לקראת השבתה, צילום: מוטי פישביין

בהסתדרות הלאומית אומרים כי המשך התנהלות זו מצד יצחק תשובה והרוכש הפוטנציאלי תוביל להשבתת החברה על שלל תחנותיה בכל הארץ, גם בשל התעלמות מפניות ההסתדרות הלאומית בנוגע לקבלת מידע אודות אופי המכירה והשלכות על זכויות העובדים בגין המכירה; אי מתן ביטחון תעסוקתי לעובדי החברה בגין המכירה; העלמת מידע בזמן אמת מנציגות העובדים אודות העסקה ואודות מבנה החברה העתידי עניין אשר עלול להשפיע על יחסי העבודה הקיבוציים בחברה.

בהסתדרות הלאומית מזהירים כי אם הנהלת החברה לא תסיים את המו"מ על ההסכם הקיבוצי החדש, העובדים ישביתו את העבודה בתחנות הדלק ובחנויות הנוחות "מנטה" כבר מה-10 במאי.  

"אני מאשים את הנהלת דלק שהיא מסרבת לנהל משא ומתן לשם קידום חתימה על הסכם קיבוצי המסדיר את זכויות העובדים בגין המהלכים המתרחשים ממש בימים אלה לאור רצונו של יצחק תשובה למכור את החברה", אמר ששי שדה, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הלאומית.

 תגובת דלק ישראל טרם התקבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות