אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרופורציה נגד מכבי שירותי בריאות: קופת החולים מתנה תשלומים המגיעים לרשת על פי הסכם צילום: חיים צח

בלעדי לכלכליסט

פרופורציה נגד מכבי שירותי בריאות: קופת החולים מתנה תשלומים המגיעים לרשת על פי הסכם

הרשת הגישה תובענה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בטענה כי בשל משבר הקורונה מכבי מתנה את התשלום הקרוב בהמצאת ערבות בנקאית על מלוא הסכום. מכבי שירותי בריאות: הנסיבות מצדיקות התאמה מתבקשת של תנאי ההסכם

27.04.2020, 14:15 | ליטל דוברוביצקי

סכסוך משפטי בין רשת פרופורציה פי.אם.סי שהינה מהחברות הוותיקות בישראל לניתוחים פלסטיים ורפואה אסתטית למכבי שירותי בריאות. הרשת הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב תובענה נגד מכבי שירותי בריאות. במסגרת התובענה מבקשת הרשת כי בית המשפט יצהיר ויורה כי נאסר על מכבי שירותי בריאות להפסיק ו/או לדחות ו/או להתנות תשלומים המגיעים לרשת על פי הסכם בין הצדדים.

הרשת טוענת כי זכתה במכרז של מכבי לאספקת שירותים בתחום האסתטיקה כולל ביצוע טיפול הסרת שיער. עם זאת, מכוח תקנות החירום נאלצה הרשת כעסקים נוספים לסגור את סניפיה עד שיותר לה לשוב לפעילות. הרשת טוענת כי לתדהמתה לא חלפו אלא ימים ספורים וביום ה-1 באפריל 2020 הסתבר לה כי מכבי מתנה את התשלום הקרוב בהמצאת ערבות בנקאית על מלוא הסכום. לטענת הרשת המיוצגת על ידי עו"ד אופיר יוסף תשלום כנגד המצאת ערבות בנקאית על מלוא הסכום שקול לאי תשלום כלל. "הרשת סבורה כי נסיונה של מכבי לנצל את המצב המיוחד ולהימנע מביצוע התחייבויותיה במועד אינו הולם את המצופה מגוף ציבורי". מנגד טענה מכבי כי מתוך חשש לגיטימי לכספים שאמורה מכבי לשלם לרשת על חשבון סדרת טיפולים עתידיות – כספים שהינם כספי ציבור ועל מכבי מוטלת חובה לנהלם בזהירות – סברה מכבי שהנסיבות מצדיקות התאמה מתבקשת של תנאי ההסכם בין הצדדים. טרם הוגשה תגובת מכבי לבית המשפט.

 מכבי שירותי בריאות, צילום: חיים צח מכבי שירותי בריאות | צילום: חיים צח  מכבי שירותי בריאות, צילום: חיים צח

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות