אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדואר ישראל ביטלו את האופציה לזימון תורים מראש צילום: אלעד גרשגורן

בדואר ישראל ביטלו את האופציה לזימון תורים מראש

המהלך נעשה באישור משרד התקשורת, למרות שזימון מראש יכול להוביל לוויסות עומסים. דואר ישראל: "לא ניתן להתחייב על מועד מדויק של קבלת לקוחות בימים אלה"

27.04.2020, 14:47 | אביאור אבו

דואר ישראל סגר בשבוע שעבר את האפשרות לזמן תור מראש טרם ההגעה לסניף בשל "עומסים ולמען שמירה על הסדר", אך למעשה המהלך יוצר בדיוק את ההיפך.

קראו עוד בכלכליסט

הדואר עובד במתכונת מצומצמת לאור נהלי משרד הבריאות לצמצום עובדים וסגירת מוקדים רבים בעסקים פרטיים. הסניפים עובדים עד השעה 16:00 במקום עד השעה 20:00, בימי חמישי עד 15:00 ובימי שישי הם סגורים. בכל יחידה מותרת שהייה של עד 10 אנשים, כולל עובדי היחידה, ועל כן נוצרים תורים ארוכים מחוץ לסניפים.

בדואר ישראל הסבירו את ההחלטה לבטל את אפשרות זימון התורים בכך שמי שהזמין תור מראש "עוקף" את כל הממתינים, או לחילופין לא נכנס בזמן שנקבע לו, וכך נוצרת במקום מהומה, שביום שגרתי נחסכת לאור התקהלות נמוכה יותר.

דואר ישראל. התקהלויות מחוץ לסניפים, צילום: אוראל כהן דואר ישראל. התקהלויות מחוץ לסניפים | צילום: אוראל כהן דואר ישראל. התקהלויות מחוץ לסניפים, צילום: אוראל כהן

ייתכן כי בחברת הדואר בחרו לצמצם גם את עובדי מוקד זימון התורים, מתוך היערכות כללית לקיצוצים משמעותיים בחברה בחודשים הקרובים. בחודש האחרון צמצמה החברה אלפי שעות נוספות לעובדים. לאור משבר הקורונה, חברת הדואר צפויה לאובדן הכנסות של כ-38% מחבילות סחר מקוון, שעלול להובילה לבקש סיוע מהאוצר. ב-2019 חולקו 68 מיליון חבילות והדואר סיכם את השנה עם הכנסות של 1.82 מיליארד שקל ורווח נקי של 29 מיליון שקל.

מחברת דואר ישראל נמסר: "החברה מקפידה על הנחיות משרד הבריאות בנוגע לשמירה על מרחק בין אנשים והגבלת כמות הקהל הממתין ביחידות הדואר. זמני הפעילות ביחידות מותאמים כעת לעיתות משבר הקורונה והינם מצומצמים יותר, ועל-כן ההמתנה לקבלת שירות עלולה להיות ארוכה מהרגיל. מאחר ולא ניתן להתחייב על מועד מדויק של קבלת לקוחות בימים אלה, שירות זימון התורים המתעדף לקוחות שהזמינו תור מראש, הוקפא עד לחזרה לשגרה".

ממשרד התקשורת נמסר: "על מנת לשמור על הוראות משרד הבריאות בוטלה זמנית האופציה להזמין תור בסניפי הדואר מראש. האישור שנתן המשרד הוא זמני ומעת לענת נערכת בחינה מחדש לרבות האפשרות להגיע ליחידות רק עם תור מראש”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות