אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפרמיירליג ובספרד עוד רחוקים מחזרה לאימונים, אבל הם בדרך צילום: רויטרס

משבר הקורונה

בפרמיירליג ובספרד עוד רחוקים מחזרה לאימונים, אבל הם בדרך

בפרמיירליג עובדים על "פרויקט התחלה מחדש" של הליגה, בספרד השחקנים - בינתיים - מסרבים שיבדקו אותם לנגיף. כדורגל בימי קורונה

27.04.2020, 20:34 | שירות כלכליסט

בפרמיירליג עובדים על "פרויקט התחלה מחדש" של הליגה. ארסנל, ברייטון, ווסטהאם וקבוצות אחרות באנגליה פתחו את מגרש האימונים שלהן לאימונים ביום שני, ובליגה מכוונים להתחלה מחדש - אחרי "אימוני קדם עונה" - החל מה-8 ביוני ועד לסוף יולי, כדי להתאים את עצמה ללוח הזמנים של אופ"א, שמעוניינת באוגוסט כחודש לסיום הטורנירים שלה.

כדי לעמוד בתאריך התחלת הליגה מחדש ב-8 ביוני, יצטרכו הקבוצות להתחיל באימונים עד ה-18 במאי.

קראו עוד בכלכליסט

גריזמן, ברצלונה. לא יחזרו לפני הקיץ, צילום: AP גריזמן, ברצלונה. לא יחזרו לפני הקיץ | צילום: AP גריזמן, ברצלונה. לא יחזרו לפני הקיץ, צילום: AP

לפרמיירליג נותרו 92 משחקים - אחרי הפסקת העונה ב-13 במרץ. המשחקים צפויים להיערך במגרשים ללא קהל, ייתכן שבמספר אצטדיונים נייטרליים. בליגה שוקלים לקיים את המשחקים בערוצים פתוחים (מאז 1992 המשחקים של הליגה בערוצים בתשלום).

כדי להתחיל את העונה מחדש, כל קבוצות ושחקני הליגה יצטרכו לעמוד בתנאים כגון פרוטוקולים ברורים לשמירה על היגיינה, ריחוק חברתי ועוד. בשישי צפויות להתקיים שיחות בנושא.

בספרד: כנראה שהליגה לא חוזרת עד הקיץ לפחות

לה ליגה הודיעה לקבוצות שהן לא יכולות להתחיל לבדוק שחקנים ומאמנים לקורונה עד שהליגה הספרדית תאשר את פרוטוקול החזרה לאימונים ולמגרשים. על פי רשויות הבריאות בספרד, לה ליגה, ככל הנראה, לא תחזור לפעילות עד הקיץ.

בספרד דיווחו שבלה ליגה היו מעוניינים להתחיל בבדיקות שחקנים כבר בשבוע הבא - כצעד ראשון לחזרה לאימונים. אך איגוד הכדורגלנים הספרדי שלח שני מכתבים לממשלה כדי "להביע דאגה" על עניין הבדיקות והחזרה לאימונים. לפי האיגוד, הממשלה צריכה לקבל החלטות ולא מנהלת הליגה. השחקנים הוסיפו כי "יש גופים אחרים שצריכים את הבדיקות יותר מאיתנו, כמו שיש אנשים שנזקקים לציוד רפואי יותר מאיתנו".

מצב החירום בספרד אמור להסתיים ב-9 במאי - אחרי כמעט חודשיים. ממשלת ספרד הודיעה שתהיה פתיחה מחדש של המדינה, אבל צעד-צעד ובצורה מאוד איטית כדי למנוע גל שני של הידבקות.

בינתיים, פיפ"א הגישה בקשה לאפשר לקבוצות חמישה חילופים במהלך משחקי הכדורגל אחרי פגרת הקורונה - וזאת כדי למנוע שחיקה מהירה של השחקנים. שינוי החוק תקף עד סוף השנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות