אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות לרה"מ: הארך בדחיפות את תוקף הקלות הביטוח הלאומי שיפוג השבוע צילום: דוברות ופרסום בהסתדרות

פרסום ראשון

ההסתדרות לרה"מ: הארך בדחיפות את תוקף הקלות הביטוח הלאומי שיפוג השבוע

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ביקש מנתניהו להאריך לסוף מאי את התקנות שמאריכות את הזכאות לדמי אבטלה, גם אם תמה תקופת הזכאות. הוא ביקש להאריך ההקלות שחלקן כבר פגו, גם לגבי עובדים שהוצאו לחל"ת או פוטרו החל מה-19 באפריל ועד ל-31 במאי

28.04.2020, 12:40 | עמרי מילמן

למרות שחלק מתקנות שעת החירום המסדירות את ההקלות בתנאי לקבלת דמי אבטלה כבר פגו, הממשלה טרם אישרה את הארכתן. בעקבות זאת פנה הבוקר יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד לראש הממשלה נתניהו וביקש ממנו להאריך את תוקף קיצור תקופת האכשרה – כך שגם עובדים שהוצאו לחל"ת או פוטרו מיום ה-19 באפריל ועד ליום ה-31 במאי יהיו זכאים לדמי אבטלה, במידה שהשלימו את תקופת האכשרה המקוצרת של 6 חודשים במקום 12 חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

עוד התייחס לתקנות שמאריכות את הזכאות לדמי אבטלה גם אם תמה תקופת הזכאות. תקנות אלה אמורות לפוג כבר ביום חמישי ובהסתדרות מבקשים להאריכן סוף מאי.

ארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות , צילום: דוברות ופרסום בהסתדרות ארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות | צילום: דוברות ופרסום בהסתדרות ארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות , צילום: דוברות ופרסום בהסתדרות

במכתב ציין בר דוד כי "ההקלות בזכאות לדמי אבטלה נקבעו מלכתחילה לתקופה קצרה מאד, ונכון למועד כתיבת מכתב זה, הסתיים תוקף ההקלה בתקופת אכשרה, וההארכה הגורפת של תקופת הזכאות צפויה להסתיים ביום ה' הקרוב.

"בעוד שברור לכל כי המשימה המרכזית כעת היא החזרת המשק הישראלי לתעסוקה והחזרת העובדים אל מקומות העבודה, מובן כי מדובר בתהליך מדורג שעשוי להימשך תקופה לא מבוטלת. הימנעות מהארכת ההקלות תשאיר את העובדים בין שמיים לארץ, כאשר לא קיימות אפשרויות תעסוקה חלופיות במשק".

בר דוד הוסיף כי "יש לפעול לתיקון לקונות הדורשות מענה במנגנון דמי האבטלה, כגון מניעת הקיזוז הקיים בקצבאות לדורשי עבודה שזכאים לקצבאות נוספות מהביטוח הלאומי (דוגמת הבטחת הכנסה) ומתן מענה הולם לבני נוער וצעירים עובדים שמתקשים לממש זכאות או שאינם זכאים כיום לדמי אבטלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות