אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורד: ההפסד ברבעון השני צפוי להעמיק ליותר מ-5 מיליארד דולר צילום: בלומברג

משבר הקורונה

פורד: ההפסד ברבעון השני צפוי להעמיק ליותר מ-5 מיליארד דולר

משבר הקורונה מכה קשות בענקית הרכב האמריקאית: עברה להפסד של 2 מיליארד דולר ברבעון הראשון, לעומת רווח של 1.1 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. המנכ"ל: "מעולם לא הייתה לי תוכנית עסקית בשם מגפה". מתכננת לפתוח מחדש את מפעליה באמצע מאי

29.04.2020, 10:56 | שירות כלכליסט
יצרנית הרכב האמריקאית פורד דיווחה על הפסד גבוה מהתחזיות עבור הרבעון הראשון והזהירה כי צפויים הפסדים גבוהים אף יותר ברבעון הבא, על רקע התפשטות מגפת הקורונה שפוגעת ברכישות של מכוניות והובילה לסגירת מפעלים.

קראו עוד בכלכליסט

"מעולם לא הייתה לי תוכנית עסקית בשם מגפה", הגיב מנכ"ל החברה ג'ים האקט. "מעולם לא העלינו על הדעת שהכלכלה תיכבה", כפי שקרה כחלק מהמאמצים לבלום את התפשטות הנגיף.

עבור הרבעון דיווחה פורד על הפסד של 2 מיליארד דולר, שהם 50 סנט למניה - זאת לעומת רווח 1.1 מיליארד דולר שהם 29 סנט למניה ברבעון הראשון של השנה שעברה. לא כולל הוצאות חד פעמיות, ההפסד עומד על 23 סנט למניה לעומת רווח מותאם של 44 סנט למניה בתקופה המקבילה אשתקד.

במקביל, המכירות נפלו ב-15% ועמדו על 34.3 מיליארד דולר לעומת 40.3 מיליארד דולר בשנה שעברה. תחזיות האנליסטים ציפו להפסד מותאם של 8 סנט למניה והכנסות בגובה 34.7 מיליארד דולר. מניית החברה נפלה ב-6% לאחר פרסום התוצאות.

מפעל פורד, ארכיון, צילום: בלומברג מפעל פורד, ארכיון | צילום: בלומברג מפעל פורד, ארכיון, צילום: בלומברג

"הרבעון הראשון היה קודר כפי שניתן היה לצפות. מעטים הם העסקים שישרדו בלי פגע את המשבר הזה, אבל החדשות הטובות הן שלפורד יש תאריכים מתוכננים לפתיחה מחדש באירופה ובארה"ב, כך שגדלה קצת הוודאות", ציינה האנליסטית ג'סיקה קלדוול מחברת המחקר אדמונדס

.

בפורד, שכבר ביטלו בחודש שעבר את התחזית לשנה הנוכחית, הדגישו כי האווירה נותרה "עמומה מדי" כדי לפרסם תחזית חדשה. עם זאת, בחברה כן ציינו שעבור הרבעון השני ההערכה היא שההפסד המותאם יעמוד על מעל 5 מיליארד דולר לנוכח "ירידה שנתית בפעילות התעשייה בכל האזורים".

בשיחה עם אנליסטים לרגל פרסום התוצאות, אמרו בכירים בחברה כי הם מעריכים כי שיא המשבר יגיע ברבעון השני, אך הם מתכוונים להמשיך בהשקות המתוכננות לשנה הנוכחית.

בפורד מצפים לחזור לפעילות ייצור באירופה בחודשים הקרובים בצורה הדרגתית. כמו כן, פורד ביחד עם שאר החברות האמריקאיות, מתכננת לפתוח מחדש את המפעלים בדטרויט באמצע מאי. בוול סטריט ג'ורנל דיווחו כי החברה מנהלת מגעים עם איגודי העובדים והרשויות המקומיות בנוגע ללוח הזמנים להחזרת הפעילות.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות