אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה טובה מגיליאד: תוצאות חיוביות בניסויים בתרופה נגד קורונה צילום: גטי אימג'ס

בשורה טובה מגיליאד: תוצאות חיוביות בניסויים בתרופה נגד קורונה

החברה מסרה כי קיבלה מידע מהמכון הלאומי למחלות אלרגיות וזיהומיות, לפיו הניסוי שערך ברמדסיביר עמד ביעד המרכזי שלו; במקביל פרסמה כי 52% מהמשתתפים שהיו במצב קשה בסדרת טיפולים בת חמישה ימים שערכה השתחררו לבתיהם

29.04.2020, 16:29 | סופי שולמן
חדשות טובות בגזרת פיתוח תרופה לטיפול בקורונה: לאחר כמה שבועות של ספקולציות ושמועות סביב תוצאות הניסוי בתרופת רמדסיביר, חברת גיליאד שמפתחת אותה הודיעה רשמית על תוצאות חיוביות בניסויים. החברה מקליפורניה שעלתה לכותרות מאז התפרצות הקורונה בזכות רמדסיביר שפותח במקור לטיפול באבולה, עורכת בחודשיים האחרונים מספר ניסויים במקביל בניסיון להגיע במהירות המירבית לאישור FDA. מניית החברה מזנקת ב-10% בפתיחת המסחר בניו יורק בעקבות הדיווח.

קראו עוד בכלכליסט

הניסוי הראשון עם נתונים חיוביים הוא זה שנערך על ידי המכון הלאומי למחלות אלרגיות וזיהומיות, גוף ממשלתי אמריקאי. גיליאד הודיעה כי קיבלה מהמכון מידע על כך שהניסוי עמד ביעד המרכזי שלו וכי המכון יחשוף את הפרטים המלאים בקרוב.

רמדסיביר, צילום: גטי אימג רמדסיביר | צילום: גטי אימג'ס רמדסיביר, צילום: גטי אימג

במקביל חשפה גיליאד את תוצאות הניסוי הקליני שבחן את השפעת רמדסיביר בחולי קורונה במצב קשה שקיבלו סדרת טיפול בת עשרה ימים וסדרת טיפול בת חמישה ימים. בינתיים הנתונים מראים כי מידת השיפור בעקבות שני סוגי הטיפולים דומה ולא התעוררו תופעות לוואי חדשות. לפחות 52% מהמשתתפים בניסוי שוחררו מבית החולים לאחר שבועיים בלא תלות באורך הטיפול ברמדסיביר, מה שמלמד על כך שטיפול בן 5 ימים מספיק .

"אנחנו עורכים מספר מחקרים וניסויים במקביל כדי להבין את רמת הבטיחות של התרופה, את היעילות שלה לטיפול בקורונה וגם את אופן השימוש המיטבי", הסבירו בגיליאד. לפי החברה, מידע שמתקבל מכל הניסויים משלים אחד לשני. כאשר הניסוי במינונים השונים אמור להראות מהו אורך הטיפול הטוב ביותר כדי להתגבר על המחלה ואילו הניסוי של המכון למחלות הזיהומיות נערך מול פלסבו (תרופת דמה - ס.ש) ונועד להראות האם רמדסיביר היא מה שעוזר למטופלים להחלים. כך במידה שהניסוי של גיליאד יראה כי טיפול בן חמישה ימים מספיק, ניתן יהיה לתת את התרופה ליותר חולים בזמן קצר.

גיליאד אמורה לפרסם לקראת סוף מאי תוצאות של ניסוי חשוב נוסף שבחן את השפעת הטיפולים בני עשרה וחמישה ימים בחולי קורונה במצב בינוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות