אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט רשמה זינוק של 15% בהכנסות: "השפעה מינימלית מהקורונה" צילום: מיקרוסופט

מיקרוסופט רשמה זינוק של 15% בהכנסות: "השפעה מינימלית מהקורונה"

ענקית התוכנה הכתה את התחזיות לרבעון הפיסקאלי השלישי - עקפה גם את התחזיות שקדמו למשבר הקורונה; ההכנסות עמדו על יותר מ-35 מיליארד דולר, הרווח הנקי עמד 1.4 דולר למניה; החברה לא סיפקה תחזיות לרבעון הפיסקאלי הרביעי; מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה: "חזינו תוך חודשיים בשינוי דיגיטלי מבחינתנו שאמור היה להימשך כשנתיים"; המניה מטפסת ב-3% במסחר המאוחר

29.04.2020, 23:22 | שירות כלכליסט

מיקרוסופט רשמה זינוק של 15% בהכנסות: ענקית התוכנה עקפה את התחזיות בתוצאות הרבעון הפיסקאלי השלישי (שתם בסוף מרץ) - ההכנסות עמדו על יותר מ-35 מיליארד דולר לעומת התחזיות שעמדו על 33.66 מיליארד דולר.

הרווח הנקי שנרשם הוא 1.4 דולר למניה, הצפי עמד על 1.26 דולר למניה. בחברה אמרו כי "הקורונה יצרה השפעה מינימלית על ההכנסות הכוללות" ברבעון. החברה עקפה אפילו את התחזיות שקדמו למשבר הקורונה. 

המנכ"ל סאטיה נאדלה, צילום: גטי המנכ"ל סאטיה נאדלה | צילום: גטי המנכ"ל סאטיה נאדלה, צילום: גטי
 

וביתר פירוט, ההכנסות מ-Windows, Bing, Surface ו-Xbox עמדו על 11 מיליארד דולר - עלייה של 2.9% לעומת הרבעון המקביל ומעל לצפי שעמד על 10.46 מיליארד דולר בהכנסות.

Dynamics, LinkedIn ו-Office הניבו הכנסות רבעוניות של 11.74 מיליארד דולר, קפיצה של 14.7% לעומת הרבעון המקביל, והרבה מעל התחזיות שעמדו על 11.53 מיליארד דולר.

בתחום הענן, Azure, GitHub, יחד עם מוצרים נוספים, רשמו הכנסות של 12.28 מיליארד דולר, נסיקה של 27.2% לעומת הרבעון המקביל ויותר מהצפי שעמד על 11.79 מיליארד דולר.

"חזינו תוך חודשיים בשינוי דיגיטלי מבחינתנו שאמור היה להימשך כשנתיים", אמרה מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה Satya Nadella, בעקבות המשבר. "אנחנו עובדים בכל יום עם לקוחותינו באמצעות המוצרים שלנו שמאפשרים לבתי עסק רבים להישאר פתוחים בתקופה זו, בין אם מדובר בלימודים, מכירות, שירות לקוחות וענן מאובטח" הוסיפה.

מיקרוסופט לא סיפקה תחזית לרבעון הפיסקאלי הרביעי. המניה מטפסת ב-3% במסחר המאוחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות