אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון מנהלי בתי הספר "מנהיגים": בלתי אפשרי לפתוח את מערכת החינוך ביום ראשון צילום: אלכס קולומויסקי

ארגון מנהלי בתי הספר "מנהיגים": בלתי אפשרי לפתוח את מערכת החינוך ביום ראשון

הארגון מאשים את משרד החינוך כי "קביעת תאריך יעד, ורק לאחריו בניית תוכנית פעולה בסד זמנים בלתי ריאלי - היא דרך פעולה החוזרת על עצמה לצערנו יותר מדי". הוא דורש לדחות את פתיחת בתי הספר ליום שלישי

29.04.2020, 18:59 | שחר אילן

ארגון מנהלי בתי הספר "מנהיגים" טוען שיישום החלטת הממשלה לפתוח את בתי הספר ביום ראשון הקרוב אינו אפשרי ודורש לדחות את הפתיחה ליום שלישי. הארגון טוען כי "רשימת הבעיות והצרכים במתווה ארוכה, ובמועד המתאים נפרטם". עם זאת, מנוסח ההודעה לא ברור האם יסרבו לפתוח את בתי הספר. לפי החלטת הממשלה משלשום, הלימודים ייפתחו מחדש ביום ראשון לילדי הגנים וכיתות א'-ג' בשלב ראשון לאחר הפסקת הלימודים בשל משבר הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

"מנהיגים" מאשים את משרד החינוך, כי "קביעת תאריך יעד, ורק לאחריו בניית תוכנית פעולה בסד זמנים בלתי ריאלי - היא דרך פעולה החוזרת על עצמה לצערנו יותר מדי". ביחוד הוא מתריע כי "פרסום המתווה הסופי ביום שישי (כנראה), לצד ציפייה מהמנהלים ליישמו כבר ביום ראשון - אינה אפשרית. אנו קוראים למשרד החינוך לעצור, ולהיערך כראוי ובכל מקרה לא לפני יום שלישי". זאת, "תוך שיתוף פעולה עם המנהלים ומתן מענה למכלול הסוגיות, ובפרט לשמירת בריאות כלל באי בית הספר"

למידה מרחוק, צילום: נועה בן אלי למידה מרחוק | צילום: נועה בן אלי למידה מרחוק, צילום: נועה בן אלי

הארגון גם מבקר את משרד החינוך על "החלטתו לפרסם את מתווה החזרה ללימודים בעיצומו של יום הזיכרון". זאת, תוך "מתן הנחייה למנהלות/ים בעודם עסוקים בהובלת העשייה הערכית במוסדותיהם - להיערך באופן מיידי וללא מתווה סופי רשמי, לחזרת תלמידי כיתות א'-ג' וילדי הגנים ללמידה פיזית". לטענת המנהלים, "מן הראוי היה לפרסם את הטיוטה לאחר אירועי הזיכרון, לקבל את חוות דעת המנהלים ולתקן את המתווה כדי להפכו לישים".

ארגון "מנהיגים" הוקם בסוף 2018 במטרה להפוך לארגון היציג של מנהלי בתי הספר. זאת, בטענה שהסתדרות המורים וארגון המורים העל יסודיים אינם מייצגים כראוי ובנפרד את האינטרסים של המנהלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות