אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתי ספר בעולם נערכים לשגרת קורונה צילום:shou

משבר הקורונה

בתי ספר בעולם נערכים לשגרת קורונה

בשנגחאי שבסין חזרו השבוע ללימודים תלמידי תיכון וכיתות נמוכות יותר. יפן השביתה את מערכת החינוך במזרח המדינה, בארה"ב טרמאפ לוחץ לפתוח ובדנמרק ההורים חוששים

30.04.2020, 06:58 | עדי ברק

השבתת מאות אלפי מוסדות חינוך ברחבי העולם בשל מגפת הקורונה מסתיימת בהדרגה. יש מדינות שמתחילות להחזיר ללימודים קודם כל את תלמידי התיכונים ואוניברסיטאות, בעוד אחרות החלו את התהליך דווקא עם הפעוטונים וגני ילדים. מדינות שחשוב להן יותר לקיים את בחינות הגמר בוחרות על פי רוב בגישה הראשונה, ומדינות שחשוב להן יותר להתניע את המשק בוחרות לשחרר את ההורים לעבודה. גם השיקול הרפואי והמרקם הדמוגרפי נלקחו בחשבון.

בשנגחאי שבסין חזרו השבוע ללימודים תלמידי תיכון וכיתות נמוכות יותר. יתר התלמידים ישובו ללמוד בשתי פעימות בחודש מאי, וטרם נקבע מועד חזרתם של פעוטות. בווהאן הלימודים צפויים להתחדש ביום רביעי הקרוב. בחלקים אחרים של סין התחדשו הלימודים במהלך השבועות האחרונים. בכניסה לבתי הספר נדרשים תלמידים למדוד חום ולהציג קוד ירוק באפליקציה ייעודית. בנוסף הם מחויבים לעטות מסכות ולשבת במרחק בטוח זה מזה.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

דנמרק התחילה ב־15 באפריל להחזיר ללימודים ילדים עד גיל 11, כששיעורים רבים מתקיימים במרחבים פתוחים ובאולמות ספורט. אלא ש־40 אלף הורים מסרבים לשלוח את ילדיהם לבתי הספר מחשש להידבקות.

בארה"ב הנשיא טראמפ תומך בחזרה ללימודים בקרוב, אלא שהמנהיגים המקומיים מחזיקים בדעה אחרת. ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו הודיע כי לא יתחדשו לימודים לפני ספטמבר. בלוס אנג'לס יידרשו התלמידים לעבור בדיקות ומעקב מקיפים כתנאי להתחדשות הלימודים.

במחוז איבראקי ביפן התחדשו הלימודים בתחילת אפריל, אך הופסקו לאחר עשרה ימים בשל המשך התפשטות הנגיף. הלימודים שם יתחדשו במאי, וכך גם במחוזות נוספים ביפן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות