אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת אוטונומו גייסה 46 מיליון דולר מרנו ומאוויס צילום: Otonomo

חברת אוטונומו גייסה 46 מיליון דולר מרנו ומאוויס

מדובר בסבב גיוס שלישי של פלטפורמת שירותי המידע לרכב מיסודם של בן וולקוב ואבנר כהן, שמאז הקמתה גייסה כבר 82 מיליון דולר; החברה מסרה כי יש לה חוזים ישירים עם שבעה יצרנים

30.04.2020, 07:02 | מאיר אורבך

חברת אוטונומו (Otonomo), פלטפורמת שירותי המידע לרכב, גייסה 46 מיליון דולר בסיבוב שלישי. הגיוס כולל השקעות של החברות אוויס, רנו וכן SK Holdings, ובהשתתפות של משקיעים קיימים כמו Bessemer Venture Partners ו-Stageone Ventures. סבב זה מביא את סך המימון של החברה מאז הקמתה ל-82 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מהחברה נמסר שלאוטונומו יש חוזים ישירים עם שבעה יצרני רכב כאשר היא צורכת מעל 2.6 מיליארד נקודות נתונים ביום ממעל 20 מליון רכבים ומנגישה מידע זה לאלפי עסקים שונים. סבב הגיוס נועד לענות על ביקוש מוגבר זה לפלטפורמה שפיתחה החברה. אוטונומו תשתמש בכספים מסבב גיוס ההון בכדי להגדיל את עסקיה עוד יותר, עם הגדלת המו"פ והתמיכה ללקוחות. החברה גם מתכננת להתרחב לגיאוגרפיות נוספות.

בן וולקוב, צילום: Otonomo בן וולקוב | צילום: Otonomo בן וולקוב, צילום: Otonomo

החברה נוסדה על ידי היזם הסדרתי בן וולקוב, שמשמ שכמנכ"ל החברה, ואבנר כהן שאינו פעיל בחברה. לדברי וולקוב, "גיוס ההון יאפשר לאוטונומו להרחיב את טביעת הרגל העולמית שלנו, להרחיב את המוצרים שלנו ולבסס את עמדת ההובלה שלנו בשוק. כעת יש לנו את המשאבים המורחבים הדרושים בכדי לממש את החזון שלנו ולהפוך את המידע שאנו אוספים לבעל ערך ככל האפשר עבור כל המערכת והאקוסיסטם התחבורתי".

אוטונומו משתפת פעולה עם למעלה מ- 25 יצרני רכבים וציי רכב. השותפים שהוכרזו בפומבי כוללים את דיימלר, ב.מ.וו, מיצובישי וקבוצת Budget Avis.

"בסמר השקיעה בבן וולקוב בעבר והיתה עם אוטונומו מאז סבב הסיד", אמר עמית קרפ, שותף, בבסמר. "לחברה היה החזון ליצור את הקטגוריה של שירותי נתונים לרכב ומאז היא בנתה עמדה מובילה בשוק. אנו שמחים על המשקיעים החדשים שיוסיפו ערך ויסייעו לאוטונומו להשיג את החזון שלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות