אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתדרות המעו"ף מתנגדת לקיצוצי השכר בהפניקס: לא על דעתנו צילום: פאביאן קולדורף

בלעדי לכלכליסט

הסתדרות המעו"ף מתנגדת לקיצוצי השכר בהפניקס: לא על דעתנו

ראש חטיבת ועדי חברות הביטוח בהסתדרות הבהירה שבניגוד למה שנאמר לעובדים, ההסכמות של ועד העובדים וההנהלה לא נידונו עם ההסתדרות; מנכ"ל הפניקס אייל בן סימון הודיע לפני שבועיים על קיצוצי שכר של לפחות 6% ועל ביטול תוספות השכר המתוכננות

30.04.2020, 12:40 | רחלי בינדמן
המתיחות בין ועדי העובדים, ההסתדרות וההנהלות של תאגידים שמתחילים בהליך קיצוצים מתחילה לצוף.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי מירי גרגיר, ראש חטיבת ועדי חברות הביטוח בהסתדרות המעו"ף, שלחה מכתב להנהלת הפניקס ובו הבהירה כי בניגוד למה שנמסר לעובדים, ההסכמות אליהן הגיע ועד העובדים של חברת הביטוח אינם על דעת ההסתדרות. גרגיר הוסיפה כי כלל לא נוהל עם ההסתדרות משא ומתן בנושא הקיצוצים בהפניקס, והיא לא מסכימה להם כלל.

אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס, צילום: אסנת קרסנסקי אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס | צילום: אסנת קרסנסקי אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס, צילום: אסנת קרסנסקי

לפני שבועיים שלח מנכ"ל הפניקס אייל בן סימון אגרת לעובדים, ובה פירוט ההסכמות אליהן הגיע עם ועד העובדים שבראשות אורן שמידוב. בן סימון הודיע כי שכרו ושכר היו"ר בני גבאי יקוצצו ב-10%, שכר חברי ההנהלה יקוצץ ב-7% עד 9% ושכר יתר העובדים המשתכרים מעל 7,000 שקל יקוצץ ב-6%. עוד סוכם כי יבוטלו תוספות השכר שתוכננו ל-2020.

כעת מתברר כי הסתדרות המעו"ף, שתחתיה התאגדו העובדים, כלל לא אישרה את ההסכמות הללו, מה שעלול לסכן אותן.

בתחילת השבוע נודע כי בחברת כלל ביטוח הוארכה עד לסוף מאי החופשה ללא תשלום של רוב העובדים שהוצאו אליה, כשבמקביל עובדים שנותרו לעבוד נשארו במתכונת של 80% משרה וניצול ימי חופשה.

ההנהלה עידכנה על קיצוץ שכר אך בשלב זה לא קיצצה שכר לעובדים ואף העניקה מענק של 3,000 שקל לעובדים בחל"ת. במכתב שנשלח לעובדים צויין כי משאבי האנוש יהיו בקשר שבועי על התאמות בכוח האדם, דבר שעלול לרמוז על מהלכים נוספים בדרך. אלא שבשיחות עם בכירי כלל הובהר כי אין על הפרק תכנית פיטורים אלא השיח השבועי נועד לבחון קיצור או הארכה של החל"ת בהתאם למצב הסגר.

הראל עדכנה בשבוע שעבר על השבת 700 מתוך 900 עובדים מחופשה ללא תשלום, בד בבד עם פיטורים של 200 עובדים וקיצוץ בשכר ההנהלה הבכירה.

מועד עובדי הפניקס נמסר כי ״כתב ההסכמות שגובש הועבר לאישור הסתדרות המעו"ף וזו אישרה את תוכנו המלא, טרם חתימתו״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות