אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זמן בידוד עם אתגר קרת צילום: ינאי יחיאל

זמן בידוד עם אתגר קרת

3 המלצות של הסופר ותסריטאי לימי הקורונה: הספר "טורטיה פלט; הירח שקע"; הסדרה הדוקומנטרית "לוזרים" של נטפליקס; והסדרה "הנותרים"

03.05.2020, 07:32 | מאיה נחום שחל

1. ספר: טורטיה פלט; הירח שקע

הנובלה מחממת הלב הזו של ג׳ון סטיינבק מספרת על שלושה חברים, אשר גם בלי הגבלות תנועה או סגר מצמצמים את קיומם למרחב של שכונה אחת. סטיינבק מצליח לייצר מיקרוקוסמוס המשלב דלות, קושי וחוסר אמביציה, עם ים של אופטימיות ואהבת אדם. מסוג הסיפורים שבסיומם אתה מרגיש מעט יותר כשיר להתמודד עם הקשיים היומיומיים שהעולם לא מפסיק להטיח בנו. 

אתגר קרת, צילום: אוראל כהן אתגר קרת | צילום: אוראל כהן אתגר קרת, צילום: אוראל כהן

2. דוקומנטרי: לוזרים

סדרה דוקומנטרית של נטפליקס העוקבת אחרי ספורטאים שהשתמשו בספורט לא כדי להצטיין ולנצח אלא כדי ללמוד משהו על עצמם ועל מקומם בעולם. כיף לראות סדרה שעוסקת בספורט אבל מתעניינת בעיקר בממד האנושי והמעט פגום של אלו שלוקחים בו חלק, ושמצליחה להראות שהניצחון הוא אולי חלק מהותי מהתחרות, אבל מתקיימים לצדו עוד רצונות ושאיפות חשובים לא פחות.

  

3. סדרה: הנותרים

 

סדרת הטלוויזיה הזו שודרה ב־HBO כבר לפני יותר מחמש שנים אבל הפכה בימי הקורונה לרלבנטית מתמיד. היא מתחילה ברגע אחד שבו אחוז מסוים מאוכלוסיית כדור הארץ נעלם מבלי להותיר אחריו עקבות. הסיפור הזה על עולם שלם החולק טראומה משותפת, כשכל אחד מגיבורי הסדרה גוזר מאותה חוויה מטלטלת תובנות ומסקנות שונות, לעתים הפוכות לגמרי זו מזו, מצליח לפרקים לגעת באימה, ביופי ובשרירותיות של הקיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות