אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: 10 מדינות החלו להסיר חלק ממגבלות הקורונה צילום: בלומברג

דיווח שוטף

ארה"ב: 10 מדינות החלו להסיר חלק ממגבלות הקורונה

דיווח: צבא ארה"ב פיתח בדיקת קורונה שתזהה נשאים לפני שהם מדבקים; צרפת: עלה ל-24,594 מניין המתים מקורונה; בריטניה: 739 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה; ספרד: 281 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה; טראמפ מאיים במכסים חדשים על סין; הנציבות האירופית: לחקור את מקור הקורונה; ברזיל בראש העשירייה המובילה במספר הנדבקים בעולם

01.05.2020, 23:07 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

23:05 - ארה"ב: 10 מדינות החלו להסיר חלק ממגבלות הקורונה

 

עשר מדינות בארה"ב החלו להסיר חלק מהמגבלות שהוטלו כדי לבלום את התפשטות הקורונה. בין המדינות נמצאת טקסס שתאפשר למסעדות, בתי קולנוע ועסקים אחרים לחזור לפעילות בתנאי שיגבילו את הקיבולת ל-25%. אלבמה, מיין וטנסי הודיעו שלא יחדשו את הצו המורה לאזרחים להישאר בבתים.

 

22:12 - צרפת: עלה ל-24,594 מניין המתים מקורונה

 

רשויות הבריאות בצרפת דיווחו כי 218 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה ומניין המתים עלה ל-24,594. מדובר בעלייה של 0.9% במספר המתים בהשוואה ליום חמישי, שיעור עלייה נמוך יותר מאשר ביממה הקודמת. עוד נמסר כי נמשכת הירידה במספר חולי הקורונה המאושפזים בבתי החולים וביחידות לטיפול נמרץ. מאז אתמול שוחררו מהיחידות לטיפול נמרץ 141 חולי קורונה ומבתי החולים שוחררו 396. מגמת הירידה במאושפזים נמשכת כבר יותר משבועיים.

 

20:05 - בריטניה: 739 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה

שר הבריאות של בריטניה מאט הנקוק הודיע כי 739 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה. מניין המתים מהנגיף במדינה עלה ל-27,510 בני אדם. הנקוק הוסיף כי אתמול נערכו 122 אלף בדיקות לגילוי קורונה, יותר מהיעד שהציבה הממשלה למאה אלף בדיקות ביום.

(סוכנויות הידיעות)

18:50 - דיווח: צבא ארה"ב פיתח בדיקת קורונה שתזהה נשאים לפני שהם מדבקים

 

מדענים שעובדים עבור צבא ארה"ב פיתחו בדיקת קורונה חדשה שתוכל לזהות נשאים לפני שהם הופכים למדבקים. כך דיווח הגרדיאן הבריטי. הבדיקה מבוססת על דגימות דם ותוכל לגלות נוכחות של הנגיף 24 שעות אחרי ההדבקה - לפני שאנשים מפתחים סימפטומים וכמה ימים לפני שהנדבק הופך למדבק. לפי הדיווח, בתוך שבוע תוצג הבדיקה החדשה לאישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA).

 

 

12:43 - ספרד: 281 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה, מניין הקורבנות עלה ל-24,824

מניין קורבנות הקורונה בספרד עלה ל-24,824 בני אדם, זאת לאחר שביממה האחרונה מתו 281 חולים. מדובר בעלייה במניין הקורבנות היומי לאחר שאתמול מתו 268 בני אדם. מספר החולים הכולל בנגיף במדינה עלה ל-215,216. 

 

11:20 - ארה"ב: טקסס, אלבמה וטנסי מסירות היום את ההגבלות

הסרת המגבלות במדינות כמו אלבמה, טנסי וטקסס היום, תאפשר למיליוני אמריקאים לחזור לחנויות, מסעדות ובתי קולנוע. בהיעדר הנחיות מהממשל הפדרלי, מושלים ברחבי ארצות הברית נקטו בגישות שונות מאוד באיזון בין דרישות בריאות הציבור לבין הצורך לפתוח מחדש את כלכלות המדינה. יותר מ -3.8 מיליון אנשים הגישו בקשה לדמי אבטלה בשבוע שעבר, מה שהביא את סך כל התביעות שהוגשו בששת השבועות האחרונים ליותר מ -30 מיליון.

10:15 - מלזיה: מרבית העסקים ייפתחו מחדש ב-4 במאי

מלזיה משחררת חלק מההגבלות שהטילה - ותאפשר לרוב העסקים להיפתח מחדש ב-4 במאי. האיסור על התכנסויות גדולות ועל תפילות המוניות - יישאר בעינו.

10:10 - טראמפ מאיים במכסים חדשים על סין; הנציבות האירופית: לחקור את מקור הקורונה

 

ה"וושינגטון פוסט" פרסם אתמול כי כמה פקידים דנו ברעיון של ביטול חלק מהחוב המסיבי של ארה"ב כלפי סין, כדרך לפגוע בבייג'ינג בתגובה על ההסתרה כביכול שנקטה לגבי הקורונה והתפשטותה. יועצו הכלכלי הבכיר של טראמפ, לארי קודלו, דחה את הדיווח: "מחויבויות החוב של ארה"ב הן קדושות. נקודה".

כשנשאל האם ישקול את הפסקת תשלומי החוב של ארה"ב לסין, כדרך להעניש את בייג'ינג, טראמפ אמר: "אני יכול לעשות את זה אחרת. אני יכול לעשות את אותו דבר, אבל אפילו בשביל יותר כסף, פשוט באמצעות הטלת מכסים".

בתוך כך, נשיאת הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין, הצטרפה לקריאות לפתוח בחקירה לגבי מקור נגיף הקורונה, ואמרה שסין צריכה להיות מעורבת גם היא בתהליך.

אורסולה פון דר ליין, צילום: רויטרס אורסולה פון דר ליין | צילום: רויטרס אורסולה פון דר ליין, צילום: רויטרס

   

08:30 - אוסטרליה: רה"מ יחליט בשבוע הבא אם להקל בהגבלות הקורונה

ראש ממשלת אוסטרליה, סקוט מוריסון, הודיע כי יחליט בשבוע הבא אם להקל בהגבלות שהוטלו על הציבור במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, זאת ברקע הירידה בשיעור  הנדבקים. מניין חולי הקורונה במדינה עומד על כ-6,700 בני אדם ומניין הקורבנות הוא 93.

07:45 - טראמפ: הוצגו לי ראיות לכך שמקור נגיף הקורונה במעבדה בסין

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר כי הוא משוכנע שמקור נגיף הקורונה הוא במעבדה לנגיפים בעיר ווהאן בסין. בתשובה על השאלה אם הוא ראה ראיות שהוכיחו לו "בסבירות גבוהה" כי זהו מקור הנגיף השיב "כן", אך לא ציין מהן הראיות שהוצגו לו ואמר כי הוא "לא רשאי" לפרט בעניין.

דיון אתמול בבית הלבן בנושא הקורונה, צילום: איי פי דיון אתמול בבית הלבן בנושא הקורונה | צילום: איי פי דיון אתמול בבית הלבן בנושא הקורונה, צילום: איי פי

סין: אובחנו 12 נדבקים חדשים בקורונה, לעומת 4 יום קודם לכן

 

סין דיווחה כי אובחנו 12 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה ביממה החולפת. זאת לעומת ארבעה בלבד יום קודם לכן. בשישה מהמקרים החדשים מדובר באנשים שהגיעו מחו"ל. חמישה נדבקים אחרים אובחנו במוקד ההתפרצות החדש במחוז היילונגג'יאנג שבצפון-מזרח המדינה. מניין הנדבקים הכולל בסין עומד על 82,874, ומספר המתים הוא 4,633.

מקסיקו: מניין המתים מקורונה עלה ב-127 ל-1,859

 

רשויות הבריאות במקסיקו הודיעו כי אובחנו עוד 1,425 נדבקים בנגיף הקורונה, ו-127 בני אדם נוספים מתו ממנו. בכך עלה מניין הנדבקים במדינה ל-19,224, ומספר המתים טיפס ל-1,859. אתמול מתו בה 135 בני אדם, ואובחנו 1,223 נדבקים חדשים.

ברזיל: 435 מתו מקורונה ביממה החולפת

משרד הבריאות בברזיל הודיע כי ביממה החולפת אובחנו עוד 7,218 נדבקים בנגיף הקורונה, מה שמעלה את מניין הנדבקים ל-85,380. בנוסף, הודיעו במשרד הבריאות הברזילאי כי 435 בני אדם מתו מהנגיף. מניין המתים מהנגיף בברזיל עומד על 5,901, ביחס ל-5,466 אתמול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות