אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל: העלות השבועית של השבתת גני הילדים והמעונות - 2 מיליארד שקל צילום: יריב כץ

משבר הקורונה

בנק ישראל: העלות השבועית של השבתת גני הילדים והמעונות - 2 מיליארד שקל

זאת מתוך 2.6 מיליארד - העלות הכוללת של השבתת מערכת החינוך. רוב הנזק מתייחס לגני הילדים והמעונות משום שהורים חייבים להישאר עם ילדים קטנים בבית. עם זאת, בנק ישראל אינו מתייחס לשאלה כמה מסייעת פתיחה חלקית של גני הילדים והמעונות למשק

01.05.2020, 10:54 | שחר אילן

השבתת גני הילדים ומעונות היום לשבוע נוסף תביא לאובדן תוצר של 2 מיליארד שקל. כך עולה מהודעה שפרסם הבוקר (ו') בנק ישראל על רקע הוויכוח החריף בממשלה בשאלת פתיחת גני הילדים ומעונות היום.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעת הבנק נאמר כי "אין כמובן לבנק ישראל עמדה האם נכון בריאותית לפתוח את הגנים כעת או לא, אך להערכה של הבנק לגבי שווי ההשבתה, או עלות ההחלטה לדחות את הפתיחה, יש חשיבות כלכלית רבה".

גן ילדים ריק, צילום: ענר גרין גן ילדים ריק | צילום: ענר גרין גן ילדים ריק, צילום: ענר גרין

קשה שלא לראות בפרסום ההודעה בעיתוי זה התייצבות של בנק ישראל מאחורי עמדות האוצר ומשרד החינוך בעד פתיחת גני הילדים והמעונות.

בשבוע שעבר פרסם כלכליסט את הערכת בנק ישראל שהשבתת מערכת החינוך כולה גורמת לאובדן תוצר של 2.6 מיליארד שקל. ההודעה של בנק ישראל מהיום מדגישה את העובדה שהרוב המכריע של הנזק מגיע מילדים בגילאי 6-0.

מהודעת בנק ישראל עולה שאם לא יפתחו בשבוע הבא גני הילדים ומעונות היום יאלצו להישאר בבית 300 אלף הורים. לכן התועלת למשק מפתיחת כיתות א'-ג' בלבד מוגבלת ביותר ומונעת רק רבע מאובדן התוצר.

מצד שני בנק ישראל לא מתייחס לשאלת הפתיחה החלקית של גני הילדים והמעונות בלימודים של חצי שבוע ועד כמה היא מסייעת למשק או מונעת נזק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות