אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוח של אוניברסיטת מינסוטה: מגפת הקורונה צפויה להימשך עד שנתיים צילום: רויטרס

משבר הקורונה

דוח של אוניברסיטת מינסוטה: מגפת הקורונה צפויה להימשך עד שנתיים

בדוח שפרסם המרכז למחקר ומדיניות מחלות מדבקות באוניברסיטה האמריקאית נאמר, כי המגפה תהיה בשליטה רק אחרי ששני שלישים מתושבי העולם יהיו מחוסנים. בין מחברי הדוח, האפידמיולוג מארק ליפשיץ מאוניברסיטת הארוורד, שדווח כי ייעץ לרה"מ נתניהו

01.05.2020, 20:50 | שירות כלכליסט

מגפת הקורונה צפויה להימשך עד שנתיים, ולא תימצא תחת שליטה עד ששני שלישים מתושבי העולם יהיו מחוסנים, כך כתבה קבוצת מומחים בדוח שפרסם המרכז למחקר ומדיניות מחלות מדבקות באוניברסיטת מינסוטה (CIDRAP).  

קראו עוד בכלכליסט

הדוח נכתב ע"י מנהל ה-CIDRAP מייקל אוסטרהולם, והמנהלת הרפואית של הארגון קריסטן מור, היסטוריון הבריאות מאוניברסיטת טוליין ג'ון בארי, ומארק ליפשיץ, אפידמיולוג מבית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת הארוורד (שדווח כי ייעץ לראש הממשלה בנימין נתניהו).

לדבריהם, עקב יכולתו להתפשט דרך אנשים שאינם מפתחים תסמינים, הנגיף עשוי להיות קשה יותר לשליטה משפעת, שהיא הגורם לרוב המגפות שהתרחשו בעולם. עוד נאמר בדוח, כי אנשים עלולים להיות למעשה הכי מדבקים לפני שהתסמינים מופיעים אצלם.

בדיקות קורונה, לוס אנג בדיקות קורונה, לוס אנג'לס | צילום: איי פי בדיקות קורונה, לוס אנג

אחרי הסגר שהוטל על מיליארדי בני אדם ברחבי העולם בניסיון להכיל את התפשטות נגיף הקורונה, ממשלות מנסות כעת לחזור בזהירות לשגרה, ולפתוח עסקים ומרחבים ציבוריים. אולם מחברי הדוח טוענים כי המגפה צפויה להתפרץ בגלים שיכולים להימשך עד ומעבר ל-2022: "דברים שנאמרים על ידי פקידי ממשלה צריכים לקחת בחשבון שהמגפה הזאת לא תסתיים בקרוב, ושעל אנשים להיות מוכנים להתפרצויות תקופתיות של המחלה בשנתיים הקרובות".

גופים שונים נמצאים במירוץ נגד השעון למצוא חיסון למחלה, שיהיה זמין בכמויות קטנות עוד השנה. למרות שבמגפת השפעת של 2010-2009 לא הפכו החיסונים לזמינים באופן נרחב עד לאחר שיא ההתפרצות בארה"ב, אחד המחקרים שנעשו אז העריך שהחיסונים שניתנו לאוכלוסייה עזרו למנוע עד 1.5 מיליון מקרי הידבקות ו-500 מקרי מוות בארה"ב לבדה, כך על פי הדוח. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות