אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ריינאייר: ייקח לנו חצי שנה להחזיר כסף על טיסות שבוטלו צילום: בלומברג

מנכ"ל ריינאייר: ייקח לנו חצי שנה להחזיר כסף על טיסות שבוטלו

חברת הטיסות המוזלות נערכת לפטר 3,000 עובדים, בעיקר טייסים וחברי צוות אוויר. העובדים שיישארו יספגו קיצוץ של 20% בשכרם

01.05.2020, 18:43 | שירות כלכליסט

מנכ"ל חברת הטיסות המוזלות ריינאייר, מייקל אולירי (Michael O'Leary), אמר היום (ו') שייקח כחצי שנה להשיב כסף לנוסעים עבור טיסות שהתבטלו בשל מגפת הקורונה. המנכ"ל אמר ל-BBC שהחברה נאבקת לשלם 25 מיליון בקשות החזר כספי עם צוות מצומצם. "עם זאת", הוא הבהיר, "אם לקוח ידרוש החזר מזומן - הוא יקבל החזר מזומן".

קראו עוד בכלכליסט

ריינאייר נערכת לקצץ 3,000 משרות - 15% מכוח העבודה שלה - בעוד היא מתארגנת מחדש כדי להתמודד עם משבר הקורונה. לדברי החברה, 3,000 העובדים שנמצאים בסיכון לאבד את משרתם הם בעיקר טייסים ועובדי צוות אוויר.

כמו כן, חברת התעופה הוסיפה כי העובדים שיישארו יספגו קיצוץ של 20% בשכרם. לדברי אולירי, הקיצוצים הם "המינימום שאנחנו זקוקים לו רק כדי לשרוד את 12 החודשים הבאים".  אולירי הוסיף ש"אם לא ייצא חיסון (לקורונה), ניאלץ להודיע על קיצוצים נוספים ועמוקים יותר בעתיד".

בריאן סטרוטון (Brian Strutton), מזכ"ל איגוד הטייסים בלפה (Balpa) מסר כי "לא הייתה שום אזהרה או התייעצות מצד ריינאייר על פיטורים פוטנציאליים של 3,000 עובדים. זו בשורה נוראית עבור הטייסים ואנשי הצוות שכבר ספגו קיצוצים בשכר במסגרת תוכנית שמירת המשרות הממשלתית".

מטוס של ריאנאייר, צילום: אי.אפ.פי מטוס של ריאנאייר | צילום: אי.אפ.פי מטוס של ריאנאייר, צילום: אי.אפ.פי

תוכנית הארגון מחדש בחברה עשויה לכלול סגירה של כמה מרכזים אזוריים בבריטניה, אמר אולירי, אך לא ציין אלו מהם נמצאים בסכנת סגירה. לדבריו, ריינאייר תמסור פרטים אודות הפיטורים וקיצוצי השכר עד ה-1 ביולי. אולירי, ששכרו לחודשים אפריל ומאי קוצץ ב-50%, הסכים להאריך את הקיצוץ בשכרו עד מרץ 2021.

עורך הדין ג'ונתן קומפטון (Jonathan Compton), שותף בחברת DMH Stallard התייחס לסוגייה של דחיית החזרים עקב ביטול טיסות. לדבריו: "במקרה של ביטול טיסה, העמדה החוקית ברורה: על חברת התעופה לספק החזר מלא תוך שבעה ימי עבודה".

הוא הוסיף כי "הרגולטורים צריכים להיות יותר מעורבים כאן. הרגולטור הרלוונטי במקרה הנוכחי הוא רשות התעופה האזרחית שצריכה להורות לחברות התעופה להתחיל להחזיר כספים, והיא צריכה לעשות זאת עכשיו".

ריינאייר מסרה שהיא צפויה לדווח על הפסד של יותר מ-100 מיליון יורו (87 מיליון פאונד) בשלושת החודשים הראשונים של השנה, ושתמשיך להפסיד גם ברבעון השני. ריינאייר מסרה שהיא נכנסה למשבר הקורנה עם עתודות של כמעט 4 מיליארד יורו והמשיכה להתנהל על סמך המשאבים האלו. אולירי הזכיר חברות תעופה כמו לופטהנזה, אייר פראנס ואליטליה שמבקשות סיוע מהמדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות